Ciekawe

Co warto wiedzieć o druku sublimacyjnym?

Co warto wiedzieć o druku sublimacyjnym?

Niewątpliwie, powstaje dzisiaj coraz więcej tak zwanych drukarni odzieżowych. Czym się one jednak konkretnie zajmują? Jaka technika umożliwia drukowanie na koszulkach, ale też na wielu innych częściach garderoby? Kto może sobie zamówić koszulkę z nadrukiem?

Praca drukarni odzieżowej

Dzisiaj w zasadzie już każda drukarnia odzieżowa pracuje wykorzystując maszyny, które tworzą wydruki sublimacyjne. Drukarnia sublimacyjna korzysta z zaawansowanych technik drukarskich, których działanie oparte jest na prawie chemicznym dotyczącym sublimacji.

Oczywiście, drukarnia sublimacyjna zajmuje się również tworzeniem wielu zupełnie innych wydruków. Wydaje się jednak, że to właśnie drukowanie na koszulkach jest tym, co przynosi największe dochody. Wynika to przede wszystkim z tego, że póki co nie poznano lepszej metody nadrukowywania czegokolwiek na tkaniny. Niemniej jednak, czemu właściwie drukowanie na koszulkach jest tak popularne? Dlaczego ludzie tak bardzo potrzebują tego, aby mieć coś nadrukowane na swojej odzieży?

Marketing firmowy

Niewątpliwie, drukarnia odzieżowa najczęściej wykonuje zlecenia dla różnego typu firm. Zamawiają one odzież z nadrukami tylko i wyłącznie w celach reklamowych. Chodzi tutaj na przykład o koszulki, które mają być rozdawane pracownikom, albo też zainteresowanym współpracą kontrahentom. Najczęściej chodzi o nadrukowanie na nich loga, czy też po prostu nazwy firmy.

Dobry styl

Oczywiście, w drukarni odzieżowej tworzy się nie tylko odzież reklamową. Nadruki znajdują się dzisiaj tak naprawdę na większości odzieży. W zdecydowanej większości przypadków ich tworzenie ma miejsce w drukarni sublimacyjnej. Część z tej odzieży produkowana jest w ramach regularnych, stałych zamówień dla dużych sklepów. Zdarza się również, że drukarnia odzieżowa sama dysponuje swoim sklepem. Często jednak wykonuje się jedynie kilka sztuk odzieży z nadrukami dla pojedynczych, prywatnych klientów. Warto bowiem zauważyć, że z drukowania na koszulkach mogą skorzystać zarówno klienci instytucjonalni jak i prywatni.

Na czym jeszcze można drukować?

Jak wspomniano, drukarnia sublimacyjna – http://nadrukisublimacyjne.pl/sublimacja/ najczęściej priorytetowo traktuje drukowanie na koszulkach oraz innej odzieży. Oczywiście jednak, to nie wszystko, co robi się w takich drukarniach. Materiałów, na których można umieścić wydruk sublimacyjny są bowiem dziesiątki. Zaliczają się do nich chociażby różnego typu metale, czy też ceramika. Nie na każdym materiale jest jednak tak samo łatwo coś wydrukować, w każdym przypadku trzeba nieco inaczej ustawić drukarkę sublimacyjną.

Share: