Ciekawe

Damskie torebki a charakter

Damskie torebki a charakter

Kiedy idziemy do sklepu kupujemy nie tyle to, co jest reklamowane, lecz przede wszystkim ubrania i rzeczy, które podobają się nam i które odzwierciedlają nasz charakter i osobowość. Dzisiaj bowiem w modzie jest oryginalność i indywidualizm. Tak samo powinnyśmy postępować podczas wyboru torebek. Nie należy bowiem zapominać, że jest to także ścisły element naszej stylizacji i musi pasować do nas. Co więcej – torebek zazwyczaj mamy znacznie mniej niż ubrań, zatem wybór musi być naprawdę przemyślany.

Torebki ze skóry – gwarancja jakości i elegancji

A zatem, zanim przejdziemy do optymalnych barw i fasonów odpowiednich dla różnych kobiet warto powiedzieć kilka słów o torebkach skórzanych. Czy warto w nie inwestować? Przecież są znacznie droższe? Oczywiście, że warto. Przede wszystkim bowiem torebki ze skóry są wytrzymałe. Nie niszczą się nawet czasem przez kilka lat, a ewentualne przetarcia, które powstają, wyglądają nawet dość artystycznie. Zupełnie inaczej jest w przypadku torebek skórzanych ale ze skóry ekologicznej lub nawet z materiału. Tu niestety trudno powiedzieć, aby odłażące płaty skóry czy pęknięcia wyglądały jakkolwiek efektownie.

Skóra także to praktycznie synonim elegancji. Bardzo łatwo jest rozpoznać skórzaną torebkę wykonaną z prawdziwej skóry. Wygląda ona elegancko, nie ma śladów kleju, pachnie ładnie. To także przekłada się na wygodę użytkowania – nie musimy się bowiem obawiać, że jeśli włożymy do środka np. przedmiot z ostrymi końcami, to już od razu zepsujemy torebkę.

Damskie torebki skórzane dla kobiet interesu

Przejdźmy zatem do podporządkowania poszczególnych rodzajów, fasonów i kolorów torebek do poszczególnych osobowości. Do osób energicznych, zajmujących poważne stanowiska w sądzie, w urzędach, instytucjach publicznych, znakomicie będą pasować aktówki albo teczki. Najczęściej takie torebki utrzymane są w czerni, odcieniach brązu czy szarościach, co znakomicie komponuje się ze eleganckim strojem służbowym. Nieraz zawierają także pewne zdobienia w postaci pikowania, ozdobnej klamry czy połysku.

Warto tu krótko wspomnieć, że za bardzo eleganckie uchodzą wszelkie lakierowane skóry oraz wszelkie połączenia kolorystyczne wzorowane na torebkach z początków XX wieku. Szczególnie dominuje tutaj miks bieli oraz czerni albo ciemnego brązu. Warto jednak uważać, żeby do takiej torebki ubierać już raczej jedynie proste, stonowane kolory.

Torebki skórzane dla artystki

A co mogą założyć osoby, które cenią sobie kreatywność? Wbrew pozorom dla nich także znajdą się damskie torebki ze skóry. Przede wszystkim warto tu zajrzeć do sklepów z torebkami włoskimi Zazwyczaj bowiem dzielą się one na dwa nurty – klasyczny omówiony powyżej oraz właśnie artystyczny. Tu dominują przeróżne obtarcia, cienie, zmiany barw, brokatowe dodatki i wiele innych.

Warto także wspomnie, że osoby lubiące nieco eksperymentować z modą mogą spokojnie sięgnąć po nieco oryginalne formy inspirowane dawnymi torbami. Idealnym przykładem są tutaj damskie torebki przypominające niegdysiejsze torby lekarskie. Warto także rozejrzeć się za torebkami ze skóry, które jednak wzbogacone są o wstawki z innych materiałów np. bambusową rączkę.

Ręcznie wykonane torebki kupisz w sklepie https://comebag.pl/

Share: