Ciekawe

Grunty inwestycyjne to inwestycja z przyszłością

Systematyczny i szybki na tle reszty Europy rozwój gospodarczy Polski powoduje, że wartości nabierają wszelkie nieruchomości, w tym nieruchomości gruntowe. Jest to naturalny efekt napływu kapitału lokowanego w rozmaite inwestycje. Wzrost cen gruntów powoduje, że one same stają się celem inwestycji różnych podmiotów.

Na działkach, które kiedyś były na przykład nieużytkami czy działkami rolnymi, inwestorzy lokują rozmaite inwestycje. Są wśród nich fabryki, zakłady produkcyjne i usługowe, sklepy, centra logistyczne oraz wiele innych. Na rynku wciąż jest miejsce na kolejne tego typu inwestycje, dlatego coraz więcej osób i firm lokuje kapitał właśnie w nieruchomościach gruntowych. Na przestrzeni lat można zauważyć wzrost cen działek, na których można ulokować inwestycje tego czy innego typu. Nabywcy takich gruntów na to właśnie liczą, że przyniesie im ona w przyszłości wymierny zysk.

Grunty inwestycyjne na sprzedaż

Będąc właścicielem gruntu czy innej nieruchomości, można na niej zarobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zakup, a potem sprzedaż. Inwestorzy lokujący kapitał w ten sposób poszukują działek, które potencjalne wraz z upływem czasu będą zyskiwać na wartości. Nieruchomość sprzedaje się potem z zyskiem. W tym celu poszukuje się nieruchomości na terenach, gdzie w okolicy lokują się inne inwestycje i jest duże prawdopodobieństwo, że i dany grunt stanie się kiedyś terenem pod inwestycję.

Nieruchomości inwestycyjne pod wynajem

Inny sposób zarobku, gdy już się posiada grunty inwestycyjne, to zaoferowanie go na wynajem pod różne rodzaje działalności gospodarczej. W tym przypadku grunty inwestycyjne nie tylko zyskują na wartości i mogą być w przyszłości sprzedane, ale też w międzyczasie dają przychód. Często zdarza się, że przychód z najmu czy leasingu gruntów inwestycyjnych daje większy zarobek, niż różnica pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży.

Gdzie szukać gruntów inwestycyjnych?

W internecie przybywa portali, które specjalizują się w informacjach o dostępnych na sprzedaż gruntach inwestycyjnych. W takich miejscach łatwiej je znaleźć. Oczywiście, grunty pod inwestycje mogą być też oferowane na ogólnych portalach z nieruchomościami, a często nawet na ogólnotematycznych stronach internetowych w dziale ogłoszeń czy reklamy. Można je też znaleźć w branżowych mediach biznesowych.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne

Share: