Dom i Wnętrze

Meble tapicerowane inspirowane naturą

Meble tapicerowane inspirowane naturą

Natura inspiruje nas na wiele sposobów. Poprzez formę, materiał, zestawienie i kolor. Ten ostatni zachęca twórców do naśladowania jej barwnych kompozycji. Nie tylko artyści imitują kolor natury, ale też projektanci zajmujący się tworzeniem przedmiotów, które w pewnym sensie realizują idee sztuki użytkowej. Także proponowane obecnie meble tapicerowane przekazują kolorystyczną urodę natury. W nieoczywisty sposób wprowadzają ją do naszych wnętrz.

Kolory natury

Meble Bydgoskie udowadniają, że narożniki, sofy, fotele, całe zestawy – mogą prezentować się zachwycająco, nawiązując do kolorystyki ziemi, rozgrzanego słońcem piasku, kamieni znalezionych nad brzegiem rzeki. Stonowany beż, głęboki brąz, delikatna szarość – to inspiracje naturą w jej elementarnej postaci piasku, kamienia, gleby.

Czystość natury

Cudowną kolorystykę natury przywołują także nowoczesne meble kuchenne komplety czy meblościanki salonowe. Ale to meble tapicerowane najpiękniej prezentują kolor poprzez swoją fakturę. Barwa zmienia się tutaj w zależności od zastosowanego materiału, skóry naturalnej czy tkaniny tapicerskiej.

Przepięknie naturalność podkreślają białe meble, które zresztą ostatnio stają się bardzo modne w kontekście stylu skandynawskiego czy prowansalskiego. Biel to przecież kolor natury w jej najczystszej postaci – śniegu, kwiatów, obłoków. Kolorystyczna lekkość sama w sobie, którą do salonu wprowadzi na przykład biały narożnik Soleto od Meble Bydgoskie. Salonowa doskonałość, którą po prostu trzeba mieć u siebie.

Wzory natury

Meble tapicerowane przywołują też wzory natury w postaci dekoracyjnych tkanin obiciowych, na których przedstawiono motywy roślinne. To bardzo tradycyjny sposób ozdabiania foteli czy kanap, który ostatnio wraca do łask.

Share: