Dom i Wnętrze

Mieszkaj blisko natury! Poznaj zalety domów drewnianych

Mieszkaj blisko natury! Poznaj zalety domów drewnianych

Pragniesz mieszkać wygodnie, a jednocześnie nie wydać na to majątku? W ostatnich latach coraz większa ilość Polaków decyduje się na budowę własnego domu. Koszty są zazwyczaj olbrzymie, to jednak nie zniechęca do tego przedsięwzięcia. Większość domów murowanych budowanych w ostatnich latach finansowane były z olbrzymich kredytów, które spłacane są przez dziesiątki lat. A gdyby tak móc wybudować dom znacznie taniej, bez konieczności zadłużania się na 20-30 lat?

Domy w technologii szkieletowej

Domy w stylu kanadyjskim znane są w Polsce od lat, jednak do niedawna wiele osób bało się inwestować w ten rodzaj budowy. Zazwyczaj wynikało to z mylnego przekonania o niskiej jakości konstrukcji oraz problemach z ogrzewaniem domu. Obecnie wszelkie firmy oferujące budowę domu drewnianego mają za zadanie przede wszystkim pokazać klientom, że dom drewniany to doskonała alternatywa dla klasycznych domów murowanych. Domy takie są budowane z drewna – jedynym elementem murowanym są fundamenty. W związku z takimi proporcjami nie ma konieczności długiego czekania, aż beton zaschnie, a sam dom buduje się w przeciągu 206 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie durowym czy też pod klucz. Tanie domy z drewna całoroczne to idealne rozwiązanie dla rodzin – w pracowniach architektonicznych konkretnych producentów znajdziemy projekty domów drewnianych parterowych, z poddaszem, domy z podjazdami lub garażami. Możliwości jest wiele, warto poznać je wszystkie.

Koszty domu drewnianego

Koszt konkretnego domu uzależniony jest od wielu czynników: jego kubatury, metrażu, sposobu docieplenia ścian, zastosowania dodatkowych materiałów termoizolacyjnych. Wiele osób może także skorzystać z opcji całkowitego wykończenia domu, łącznie z położeniem schodów. Szacuje się, że koszty takiego domu są o ok. 35% niższe niż w przypadku domu murowanego.

Share: