Ciekawe

Moda na nowoczesne żyrandole kryształowe

Jeszcze kilka lat temu żyrandole kryształowe nowoczesne zdobiły wyłącznie pałacowe komnaty. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej i eleganckie żyrandole kryształowe możemy spotkać praktycznie wszędzie. Każdy profesjonalny sklep z lampami ma w swojej ofercie również eleganckie lampy wiszące. W dzisiejszych czasach kryształowe żyrandole kojarzą się przede wszystkim z klasycznymi aranżacjami wnętrz. Na półkach sklepowych oferta jest jednak tak zróżnicowana, że bez żadnego większego problemu odnajdziemy również modele, które pasować będą do nowoczesnych wnętrz.

Rodzaj szkła ma olbrzymie znaczenie

Osoby, które w najbliższym czasie planują zakup kryształowych żyrandoli odwiedzając sklep z lampami, powinny w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na ich jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na rodzaj szkła. W dzisiejszych czasach godne polecenia jest przede wszystkim szkło ołowiane, które w swojej klasie nie ma sobie równych. Szkło ołowiane charakteryzuje się unikatowymi właściwościami załamywania światła, dlatego też są one w stanie zachwycić swoim pięknem nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych klientów. Dzięki zawartości ołowiu szkło może pochwalić się także doskonałą odpornością na obróbkę. Doświadczone osoby, dzięki specjalistycznej obróbce są w stanie przygotować prawdziwe dzieła sztuki. Wbrew pozorom szkło ołowiane jest bardzo proste w obróbce.

Jakie żyrandole do salonu kryształowe?

Jak powszechnie wiadomo żyrandole kryształowe nowoczesne najczęściej można spotkać w salonach. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się modele, które jeszcze kilka lat temu można było spotkać w największych pałacach europejskich. Żyrandole do salonu kryształowe doskonale pasować będą przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz z nutą glamour. Niektóre kryształy są tak ozdobione, że mogą tak naprawdę stanowić jedyną dekorację salonu. Kryształowe żyrandole zazwyczaj mają bardzo duże rozmiary, dlatego też najlepiej pasować będą do wysokich pomieszczeń. Osoby, które w pierwszej kolejności preferują nowoczesne aranżacje, błyskawicznie zakochają się w żyrandolach zrobionych w całości z wysokiej jakości kryształowego szkła. Na naszym rynku można znaleźć ich naprawdę bardzo wiele. Warto sprawdzić zwłaszcza minimalistyczne plafony, które wyposażone są dodatkowo w technologię LED. Bardzo często modernistyczne żyrandole i lampy wiszące są połączeniem dekoracyjnego szkła i błyszczących metali. Coraz więcej osób stawia również na kolorowe żyrandole kryształowe, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Ich potencjał można wykorzystać na przykład w loftowych i orientalnych aranżacjach.

Share: