Dom i Wnętrze

Niewielkie domowe biura – jak je urządzić?

Niewielkie domowe biura – jak je urządzić?

Coraz większa ilość Polaków zmuszona jest do pracy w domu – zazwyczaj wynika to z braku czasu na obowiązki służbowe w godzinach pracy. Przynosząc pracę do domu tracimy cenny czas, który moglibyśmy spędzić z bliskimi. Drugą możliwością jest coraz częstsza praca w trybie home office – ma ona miejsce w przypadku pracowników wykonujących swoje obowiązki wyłącznie przy komputerze. W obu przypadkach warto zastanowić się nad domowym biurem, w którym praca będzie szła nam znacznie szybciej. Jak je urządzić?

Domowe biuro nie musi zajmować osobnego pomieszczenia – to dobra wiadomość dla mieszkańców lokali blokowych. Aby stworzyć idealne miejsce do pracy wystarczy nam odpowiednio zaaranżowany kącik, w którym – w godzinach naszej pracy – nikt nie będzie nam przeszkadzał. Najczęściej jest to kuchnia, duży salon czy też sypialnia. Ważne jest zakupienie 2 elementów: biurka i krzesła.

Biurko i krzesło dobrane do indywidualnych potrzeb

Zarówno biurko jak i krzesło powinniśmy kupować z rozwagą. Oba przedmioty powinny być dopasowane do naszego wzrostu i zapewniać nam komfort pracy. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się proste biurka w jasnych kolorach, bez dodatkowych szuflad – takie biureczko z łatwością przeniesiemy, zmienimy jego lokalizację. W przypadku krzesła sprawa jest bardziej skomplikowana. Najlepiej, jeśli będzie ono dawało możliwość regulacji wysokości siedziska, odchylenia oparcia, szerokości podłokietników. Ważne jest także, aby samo oparcie było profilowane – dzięki temu nasze plecy zyskają solidny punkt podparcia!

Na biurku nie może zabraknąć solidnej lampki – pozwoli ona na pracę również po zmroku. Warto także pamiętać, aby nasze biurko stało blisko okna, czyli naturalnego źródła światła.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź – architekt wnętrz Monostudio Kraków.

Share: