Ciekawe

Oprogramowanie medyczne do zadań specjalnych

Oprogramowanie medyczne

Jeszcze niedawno lekarze prowadzący własne gabinety lekarskie większość dokumentów sporządzali przy użyciu prostych programów do edycji tekstu, gdyż tak było dla nich wygodniej. Dziś mają znacznie większe możliwości, bo w sprzedaży jest profesjonalne oprogramowanie do prowadzenia dokumentacji medycznej. Ono nie tylko umożliwia sporządzanie elektronicznych notatek z każdej wizyty pacjentów, ale nadaje się też do zadań specjalnych.

Samodzielna rejestracja

Jednym z zadań specjalnych, do których służy oprogramowanie medyczne, jest samodzielna rejestracja. Pacjenci mogą sami umawiać się na wizyty w dogodnych terminach. Dzięki temu nie muszą czekać w kolejce, dzwoniąc pod wskazany numer. Poza tym nie ponoszą żadnych opłat. Mają wgląd do kalendarza wizyt obejmującego cały tydzień, a niekiedy nawet miesiąc. Mogą sami ustalić, kiedy najbardziej im pasuje i wybrać dzień oraz godzinę. Co więcej, w razie potrzeby wypiszą się z konsultacji i zdecydują się na inny termin.

Powiadomienia email/sms

Kolejnym zadaniem specjalnym tego oprogramowania są powiadomienia email/sms. Ta funkcja zdecydowanie ułatwia umawianie wizyt, a także zwiększa liczbę pacjentów. Właśnie w ten sposób lekarze i zarządzający przychodnią budują relacje z pacjentami. Zgodnie z tym, co zbadano, tego rodzaju powiadomienia zmniejszają liczbę odwołanych wizyt. Opcja ta umożliwia też wstawianie własnej treści wiadomości wraz z automatycznym umieszczaniem danych systemowych. Dzięki tej funkcji oprogramowanie medyczne wydaje się bardzo nowoczesne i praktyczne. Dlatego tak bardzo przyciąga uwagę.

Wygodne zarządzanie przychodnią

Oprogramowanie do obsługi przychodni ma w głównej mierze ułatwiać zarządzanie daną placówką. Zdecydowanie minimalizuje czas poświęcony na wszelkiego typu formalności. Dzięki oprogramowaniu analiza działalności jest znacznie łatwiejsza. Poza tym formalności są zminimalizowane do granic możliwości. Program też umożliwia szybki wgląd we wszystkie dane przychodni. Korzystając z oprogramowania można na przykład sprawdzić liczbę wizyt zrealizowanych, a także odwołanych. Nawet zarządzający dowiedzą się, z jakich powodów pacjenci nie przybyli na wizytę. Dobre jest tu też to, że tym samym sposobem zainteresowani wygenerują raporty dla rozliczeń komercyjnych i rozliczeń z NFZ. Takich funkcji jest jeszcze więcej, a każdy program ma swoje.

Ten nowoczesny i profesjonalny program ma mnóstwo zaawansowanych funkcji ułatwiających zarządzanie przychodnią lub tylko jednym gabinetem lekarskim. O jednym z nich można przeczytać na stronie www.mediporta.pl. Dobry program do obsługi przychodni to nie tylko elektroniczna dokumentacja ściśle związana z przebiegiem poszczególnych wizyt pacjentów. To również łatwe i wygodne prowadzenie działalności. Zapewne z uwagi na tak praktyczne funkcje wielu zarządzających punktem medycznym przedwcześnie zdecydowało się na zakup i wdrożenie danego oprogramowania. Teraz jest najlepszy czas, by przeprowadzić instalację w swoim gabinecie lekarskim lub w całej przychodni.

Share: