Dom i Wnętrze

Stół z drewna tekowego mile widziany w każdym ogrodzie

Stół ogrodowy jest jednym z najważniejszych elementów ogrodowego wyposażenia. Wśród mnogości różnorodnych opcji dostępnych w sklepach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się stoły zbudowane z drewna tekowego. Dlaczego egzotyczna teczyna lepiej zdaje egzamin w ogrodach niż meble z rodzimych gatunków drzew? Sprawdź!

Drewno tekowe – jakość, trwałość, piękny wygląd

Ceniony w meblarstwie surowiec pozyskiwany jest z teczyny – egzotycznych, monumentalnych drzew rosnących w azjatyckich lasach monsunowych. Drewno tekowe, w przeciwieństwie do europejskich gatunków, nasycone jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi, dzięki którym surowiec jest twardy i odporny na działanie czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, skrajnych temperatur oraz ostrych środków chemicznych), nie chłonie wody, a co za tym idzie – nie pęcznieje i nie wypacza się. Stoły tekowe pięknie prezentują się na tle bujnej zieleni. Z czasem delikatnie ciemnieją, aby po upływie wielu lat zyskać srebrzystą barwę dodającą meblom klasy. Ze względu na swoje właściwości teczyna często wykorzystywana jest do produkcji mebli łazienkowych, kuchennych oraz ogrodowych.

Z czym łączyć drewniany stół na taras?

Stół na taras wykonany z drewna tekowego w towarzystwie krzeseł zbudowanych z tego samego materiału może prezentować się nieco ciężko, co niekoniecznie współgra z trendami w designie.  Kompletując zestaw tarasowy, lepiej postawić na lżejsze krzesła. Doskonałym uzupełnieniem dużego stołu tekowego będą modele wyplatany z rattanu – naturalnego surowca pozyskiwanego z palm rotangowych. W dobrych sklepach znajdziesz szeroki wybór ciekawych krzeseł, które łączą w sobie nowoczesną formę z pożądaną w ogrodzie naturalnością. Wysokiej jakości meble rattanowe produkowane są ręcznie, co pozytywnie wpływa na ich jakość.

Share: