Motoryzacja

W jaki sposób obniżyć koszty wynajmu auta?

W jaki sposób obniżyć koszty wynajmu auta?

Wynajem samochodu w Łodzi cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród kierowców prywatnych, jak i również wśród firm, które muszą poszerzyć swoją flotę pojazdową. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można obniżyć cenę wynajmu auta, aby zaoszczędzić sporo gotówki.

Płatność za paliwo

Przedpłata za paliwo na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale w praktyce oznacza to, że najprawdopodobniej zapłacimy za pełny zbiornik paliwa, nawet w sytuacji kiedy wrócimy do zbiornika do połowy pełnego. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapełnienie paliwa, ponieważ w pobliskiej stacji benzynowej w wielu przypadkach można znaleźć o wiele tańsze ceny paliwa. Nigdy nie można jednak zapomnieć o uzupełnieniu zbiornika paliwa, ponieważ koszty, które trzeba ponieść po jego zużyciu, mogą być naprawdę bardzo wysokie.

Dodatkowe opłaty za fotelik samochodowy albo GPS

W dzisiejszych czasach praktycznie każda profesjonalna wypożyczalnia samochodów z wielką przyjemnością zaproponuje nam dodatkowe akcesoria do wynajmowanego auta. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie nawigacja GPS oraz foteliki dziecięce. Jeżeli posiadamy nowoczesny telefon komórkowy, to zamiast wydawać pieniędzy na wynajem GPS, możemy jak najbardziej skorzystać z jego dobrodziejstwa. Tańszym rozwiązaniem jest również wydrukowanie interesującej nas trasy, którą musimy pokonać albo skorzystanie z tradycyjnej mapy. Jeżeli posiadamy własny GPS, to możemy oczywiście jak najbardziej skorzystać z jego pomocy, ale pamiętać należy o tym, że przy oddawaniu auta trzeba wyjąć go z samochodu. Pamiętać należy również i o tym, że bardzo wiele profesjonalnych linii lotniczych umożliwi nam przewiezienie fotelika samochodowego i korzystanie z niego w samolocie całkowicie za darmo, dlatego też nie musimy wydawać pieniędzy w wypożyczalni samochodów.

Stan techniczny auta

Wszystkie wypożyczone samochody osobowe na wynajem nawet od http://nordynski-rent.pl/ należy dokładnie skontrolować przed wyjazdem. Jeżeli tego nie zrobimy to możemy zostać obciążeni szkodami, których nigdy nie spowodowaliśmy. Zdecydowana większość wypożyczanych aut jest bardzo starannie utrzymana, ale niektóre uszkodzenia takie jak np. wgniecenia i zadrapania albo plamy we wnętrzu auta mogą niestety pozostać niezauważone. Jeżeli podczas kontroli zauważymy nawet najmniejszą usterkę to nasza wypożyczalnia samochodów powinna być o niej jak najszybciej poinformowana.

Opóźnienie w zwrocie samochodu

Pamiętać należy również i o tym, że zdecydowana większość wypożyczalni samochodów w łodzi nalicza dzienne stawki za okresy dobowe. Niektóre wypożyczalnie mogą dać nam np. 29-minutowy okres karencji, a niektóre firmy mogą naliczyć opłaty za zwłokę za kolejny dodatkowy dzień. Aby nie narazić swojego portfela na dodatkowe wydatki, warto pilnować przedziału czasowego, który jest dokładnie zapisany w umowie.

Share: