Zdrowie i Uroda

Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat nadmiernego wypadania włosów

Wypadanie włosów to problem nie tylko czysto kosmetyczny, ale również zdrowotny. Na pewno nie można lekceważyć nasilonego wypadania włosów, szczególnie jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas. Bardzo istotną kwestią wydaje się temat – hormony a wypadanie włosów, ponieważ w większości przypadków, za przerzedzenie włosów odpowiadają właśnie przemiany hormonalne, nad którymi nasz organizm nie może zapanować.

Wypadanie włosów a hormony – co warto wiedzieć?

Wypadanie włosów nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, szczególnie że jest to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również zły stan zdrowia, który powinien niepokoić. Hormony a wypadanie włosów to istotna kwestia, która ściśle się ze sobą wiąże. Jeśli nadmierne wypadanie włosów utrzymuje się dłuższy czas, warto sprawdzić stan gospodarki hormonalnej organizmu, wykonując odpowiednie badania z krwi. Dzięki temu będzie można ustalić przyczynę wypadania włosów, ustalić odpowiednie leczenie i dzięki temu zastosować proces wypadania włosów lub przynajmniej złagodzić jego objawy.

Warto wiedzieć, jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów.

Wiele zaburzeń hormonalnych może prowadzić do nieprawidłowej pracy naszego organizmu. Warto jednak wiedzieć, jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów. W głównej mierze chodzi o hormony tropowe, czyli wytwarzane w przysadce mózgowej. Główną przyczyną łysienia jest nadmiar androgenów, które są obecne zarówno w organizmie mężczyzn jak i kobiet. U pań wspomnianego hormonu jest mniej, jednak jego wzrost ponad normę powoduje nadmierne owłosienie ciała, przyrost masy czy właśnie wypadanie włosów. Załamanie gospodarki hormonalnej może pojawiać się u kobiet także w okresie menopauzy lub po ciąży, jednak zazwyczaj organizm sam wraca wtedy do równowagi.

Jak leczyć wypadanie włosów?

Wypadanie włosów a hormony to jak widać bardzo powiązana ze sobą kwestia. Nie pomoże leczenie objawowe, należy dążyć do unormowania poziomu hormonów w organizmie. Właśnie dlatego tak ważne jest wykonanie szczegółowych badań, by zdiagnozować przyczynę wypadania włosów. Powrót do równowagi hormonalnej organizmu zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Leczenie zawsze dobiera lekarz prowadzący i ma ono na calu doprowadzenie stanu hormonów do normy, dzięki czemu udaje się zahamować wypadanie włosów.

Share:
https://okna-internorm.pl/poradnik/jak-dobrac-cieple-drzwi-do-domu-1 koce ozdobne krzesła tarasowe wygodne