Ciekawe

Zaprojektuj cały świat!

Zaprojektuj cały świat!

Projektowanie świata to nie projekt ekspansji, ale stworzenia świata wirtualnego, który byłby realizacją planu najbardziej wymyślnej wyobraźni. Na tym polega sztuka geniuszu właśnie – na kreowaniu zupełnie nowych przestrzeni bycia. Oszałamiających i wciągających. Takich, które wydają się autentyczniejsze od rzeczywistości przemykającej sobie za oknem.

Pierwiastek romantyczny

Współczesne projektowanie postaci i otoczenia dla gier ma w sobie coś z romantycznych postulatów i dzieł. Kreowanie miejsc wypełnionych po brzegi niezwykłością, w których dzieją się cuda i dziwy. Czary-mary na miarę XXI wieku. Obezwładniająca magia i siła, którą odnajdują w sobie bohaterowie. Takie koncepty przypominają romantyczne poematy i dzieła malarskie. Nowoczesna game art ma w sobie dużo tajemniczości i plastyczności w dawnym stylu.

Projektant nowoczesny

Nowoczesne projektowanie świata dotyczy także architektów wnętrz, którzy pracują na nowoczesnych programach jak Artlantis. Nowocześni projektanci znają też SketchUp od podstaw, wykorzystują go w swojej codziennej pracy aranżacyjnej. Podobnie jak bardzo praktyczny i zapewniający realistyczne efekty Marvelous Designer. Grafika 3D okazuje się nad wyraz przydatnym narzędziem do projektowania świata codzienności, w którym spędzamy większość naszego życia.

Artysta nowoczesny

Współczesny artysta koncepcyjny wykorzystuje w swojej pracy programy takiej jak Photoshop czy Blender. Dzięki nim ma możliwość przekładania najbardziej fantastycznych wizji na realistyczne projekty, których skalę i jakość wkrótce docenią odbiorcy tej formy sztuki. Projektowanie całego świata ma tutaj charakter elementarny. Jakby pisarz, który wymyśla akcję swojej powieści tworzył ilustracje albo przełożył słowa na animację.

Share: