Ciekawe

CZY JĘZYKA ANGIELSKIEGO JESTEŚMY W STANIE NAUCZYĆ SIĘ SAMODZIELNIE? JĘZYK OBCY DZISIAJ

Znajomość języków obcych we współczesnym świecie nie stanowi już dodatku do CV, a raczej warunek konieczny. Gwałtowny rozwój rynku pracownika w naszym kraju spowodowany napływem ogromnych koncernów i korporacji, sprawił również większe zapotrzebowanie na naukę obcych języków. Na dzień dzisiejszy w Polsce ilość szkół oferujących kursy języka niemieckiego lub angielskiego jest ogromna, ale którą właściwie wybrać? Może odpowiedni dla nas będzie kurs języka włoskiego w British School w Łomiankach https://www.britishschool.pl/lomianki? A może rozsądniejsza będzie nauka samemu w domowym zaciszu? W końcu współczesny świat wirtualny oferuje liczne platformy i aplikacje, które podobno mają wynieść nasz hiszpański na zupełnie inny poziom.

 

POZIOM ANGIELSKIEGO OFEROWANY PRZEZ POLSKIE SZKOŁY

Nie da się tego ukryć ani zakwestionować – polskie szkoły nie są w stanie nauczyć języka obcego na oczekiwanym poziomie. Schemat w przypadku większości osób jest podobny. W gimnazjum poznajemy materiał, z którym spotkaliśmy się w szkole podstawowej, liceum to powtórka zagadnień z gimnazjum, a studia są powtórzeniem wszystkiego tego, z czym spotkaliśmy się dotychczas. Oczywiście schemat jest dużym uproszczeniem, natomiast fakty są jakie są – większość osób po kilkunastu latach nauki języka obcego zapytana na ulicy o godzinę bądź właściwy kierunek, łapie wodę w usta zastanawiając się nad prawidłową formą gramatyczną i czasem jakiego powinna użyć.

Większość osób przez 20 lat nauki języka angielskiego bądź niemieckiego właściwie nie musi umieć mówić w tych językach, gdyż zazwyczaj na egzaminach i sprawdzianach wymaga się od uczniów uczenia się słówek, opanowywania zasad gramatycznych bądź pisania tekstów. Mówienia wymaga się w skrajnych przypadkach, i ma to formę bardziej odczytywania wcześniej przygotowanego tekstu, jak konstruktywnego tworzenia zdań w głowie. Większość osób zaczyna tez mówić w języku obcym w momencie, gdy nikt już tego od nich nie wymaga czyli po zakończonej edukacji. Dzieje się tak za sprawą nacisku firm na znajomość języków obcych.

 

NOWE MOŻLIWOŚCI

            Współcześnie języka angielskiego lub niemieckiego możemy się nauczyć nie tylko za sprawą prywatnego nauczyciela i korepetycji lub kursu stacjonarnego oferowanego przez szkołę języków obcych https://www.britishschool.pl/lomianki/nasza-oferta. Dzisiaj coraz więcej możliwości oferuje nam świat wirtualny, czego przykładem mogą być mnożące się platformy bądź aplikacje umożliwiające naukę języka w domowym zaciszu. Oczywiście pojawia się pytanie czy warto?

Przeglądając bieżącą ofertę okazuje się że warto. Obecnie platformy do nauki języka oferują gotowe kursy, własne systemy oraz nowoczesne rozwiązania pozwalające poznać język w sposób kompleksowy i szeroki. Część z nich jest darmowa, część z kolei płatna, natomiast sposób ich działania bardzo podobny – z ich pomocą i za sprawą własnej samodzielnej pracy w postaci pół godzinnych codziennych sesji, Twój język obcy powinien się przenieść do takiego poziomu na jakim nie znajdywał się nigdy wcześniej.

Pamiętajmy, że poszukując w Polsce idealnego miejsca do nauki warto przejrzeć oferty kilku platform językowych. Jeśli zależy nam na efektach, sposób działania oraz oferowane rozwiązania powinny być dostosowane do naszych wymagań. Ważne, aby kurs był rzeczowy i rozbudowany i aby pozwalał rozwijać każdą z ważnych umiejętności jak rozumienie ze słuchu, mówienie, pisanie czy też rozumienie tekstu czytanego. Ważny jest również system powtórek materiału, który pozwala nam na utrwalanie dotąd przyswojonej treści, oraz motywuje nas do dalszej pracy.

Share:
Stolik pomocniczy na laptopa zobacz y-publikacje.pl