Biznes

Czy lastryko jest reliktem przeszłości – jakie są jego współczesne zastosowania

Lastryko jest często stosowanym materiałem o eleganckim wyglądzie. Jego popularność zawdzięczamy temu, że nie jest tak drogie jak marmur, czy granit, a z drugiej strony ma bardzo wysokie właściwości użytkowe.

 

Popularność lastryko

Niezależnie od tego jakich kamieni, czy elementów wypełniających użyje się w środku lastryko – materiał dobrze się prezentuje

Lastryko na przykład z powodzeniem jest wykorzystywane do tworzenia dużych posadzek przemysłowych, a także wylewek schodów w starszych klatkach schodowych, albo nagrobków, różnego typu posadzek, czy płyt.

Jak widać po nowoczesnych budowlach popularność lastryko z roku na rok spada. Przyczyną jest bogacenie się społeczeństwa, które stać na coraz droższe i ładniejsze materiały.

Wspominając o właściwościach użytkowych musimy zaznaczyć, że cennik czyszczenia lastryko stał się bardziej atrakcyjny z uwagi na wykorzystywanie nowych maszyn czyszczących, i urządzeń do jego konserwacji i regeneracji.

 

Renowacja lastryko

Nie chodzi nam tutaj o doraźne, codzienne czyszczenie posadzek, a o kompleksową renowację, która ułatwi sprzątanie, zwiększy odporność mechaniczną podłogi i sprawi, że powierzchnia będzie bardziej przyczepna, sprężysta i mniej śliska.

Jeżeli Pragniemy przeprowadzić konserwację lastryko na własną rękę zalecamy zastosowanie najwyższej jakości preparatów które dobrze wnikają w kamień i penetrują też elementy wypełniające. Właśnie z tymi drugimi jest zazwyczaj problem bo producenci preparatów konserwujących nie są w stanie dobrać do nich odpowiednich środków. Z tego powodu polecamy czyszczenie maszynowe, które z pomocą diamentowych padów wypoleruje zewnętrzną warstwę, co przyczyni się do przywrócenia pierwotnych właściwości materiału

Share: