Dom i Wnętrze

Czy tarasy ogrodowe dadzą nam namiastkę ogrodu?

Czy tarasy ogrodowe dadzą nam namiastkę ogrodu?

Piękny ogród to powód do dumy – dzisiaj jednak niewielu z nas ma czas i siłę na codzienną pielęgnację przydomowej zieleni. Jeśli nie chcemy rezygnować z idealnego miejsca do odpoczynku warto pomyśleć o stworzeniu na tarasie oazy zieleni. Od czego zacząć?

Znajdź projekt i zrealizuj go we własnej przestrzeni tarasowej!

Tarasy ogrodowe zaprojektujemy bez trudu inspirując się pracami znanych i cenionych architektów. Możemy również wejść na stronę topowych producentów mebli, którzy poza zdjęciami produktowymi często tworzą piękne wizualizacje swoich produktów w otoczeniu zieleni. Stąd już tylko krok do stworzenia wspaniałego tarasu.

Dlaczego meble tarasowe powinniśmy kupować u producentów?

Powód jest dość istotny – meble oferowane przez znanych producentów tworzone są z trwałych materiałów, takich jak aluminium malowane proszkowo czy też technorattan. Zastosowanie takich tworzyw daje gwarancję, że meble na długi czas zachowają wspaniały wygląd oraz strukturę, nie będą się koślawić czy łamać. Warto wiedzieć, że malowanie proszkowe sprawia, że aluminium jest odporne na działanie wilgoci oraz pojawianie się rdzy. Dodatkowo zastosowanie aluminium jako materiału na stelaże zmniejsza całkowitą wagę mebla. Jest on lżejszy, co przekłada się na znacznie prostsze przenoszenie.

Ciekawym pomysłem na nietuzinkowy taras jest zastosowanie mebli modułowych. Meble takie pozwalają na ich różnorodne wykorzystanie. Mogą stanowić pojedyncze elementy, takie jak fotele czy sofy dwuosobowe, kiedy zaś je złączymy tworzą one obszerną sofę narożną.

Zieleń na tarasie

Aby stworzyć prawdziwą oazę spokoju na tarasie warto wybrać kilka lub kilkanaście roślin doniczkowych, które pozwolą nam skutecznie schować się przed oczami ciekawskich przechodniów. Doskonałym pomysłem będzie wybranie roślin ciepłolubnych. W okresie zimowym takie kwiaty umieszczamy wewnątrz domu.

Share:
https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ live url https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/