Dom i Wnętrze

Drewniany domek- idealne miejsce na narzędzia

Każdy domowy majsterkowicz czy ogrodnik potwierdzi, że narzędzi nigdy za wiele. Ale decyzja czy kupować kolejne urządzenia czy narzędzia, które ułatwią nam codzienne obowiązki lub rozwijanie pasji często rozbija się o brak miejsca na narzędzia. Rozwiązaniem może się okazać specjalny drewniany domek narzędziowy, tylko jaki wybrać?

Kluczowy wybór- wielkość domku

Domki narzędziowe drewniane dostępne na polskim rynku mają różny rozkład, powierzchnię i wysokość. Przed zakupem warto się zastanowić, czy domek ma nam służyć wyłącznie do przechowywania, wtedy być może wystarczy tylko najprostsza jego wersja, przypominająca raczej dużą ogrodową szafę. Jeżeli jednak choć sporadycznie domek ma nam służyć jako mały warsztat, warto by jego powierzchnia to uwzględniała.

Od powierzchni będzie zależała funkcjonalność takiego domku narzędziowego drewnianego. Dobrze jest też wybrać model o raczej nieco większej powierzchni, zwłaszcza w przypadku majsterkowiczów, u których narzędzia mnożą się w nieskończoność. Ale patrząc na funkcjonalność domków należy też zwrócić uwagę na rozmieszczenie i ilość wszelkiego rodzaju półek, haków i schowków. Do tego jeśli domek ma służy jako warsztat dobrze jeśli ma przynajmniej jedno okno, przyda się w deszczowe dni.

Jakość ma znaczenie

Dopóki w domku narzędziowym będą przechowywane głównie narzędzia typu grabie, łopata czy młotek jego szczelność nie będzie miała aż takiego znaczenia. Co innego jeśli chcemy tam przechowywać również elektronarzędzia warto zwracać uwagę na jakość wykonania, zwłaszcza jeżeli chodzi o poszycie dachu.

Domki narzędziowe drewniane występują w wersjach krytych różnego rodzaju materiałami. Jeżeli zależy nam na tym by do wnętrza nie wkradła się wilgoć, nie warto oszczędzać na jakości zastosowanych materiałów.

Nie zapominajmy o prawie

Polskie prawo nie pozwala od tak wznosić budynków i budowli na swojej działce. W zależności od tego co chcemy postawić, często wymagane są zgłoszenia do odpowiednich urzędów lub nawet konieczne jest uzyskanie pozwolenia. Na szczęście większość domków narzędziowych drewnianych nie przekracza powierzchni 25 metrów kwadratowych, a takie można budować teoretycznie bez żadnych formalności.

Jeżeli na naszej działce poza budynkiem mieszkalnym stanie jedynie domek narzędziowy drewniany, to formalności nie będą wymagane. Ale jeśli jesteśmy już posiadaczami np. ogrodowej altany to trzeba mieć na uwadze, że te 25 metrów kwadratowych liczy się łącznie dla obydwu budynków na każde 500 metrów kwadratowych działki. Jedynie na terenach wiejskich wartość ta jest większą i wynosi 35 metrów kwadratowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Share:
https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ live url