Ciekawe

Gokarty na pedały

Gokarty na pedały szturmem podbijają Polskę. Jeszcze kilka lat temu ich najprostsze, pomarańczowe wersje można było spotkać tylko w wypożyczalniach w turystycznych miejscach. Obecnie, gdy tylko zaczyna się sezon, wiele maluchów śmiga swoimi własnymi czterokołowcami po lasach, parkach i osiedlach. Skąd nagle wzięła się taka moda na gokarty i dlaczego zwykły rowerek nie jest już najbardziej wymarzonym prezentem przez dzieci?


Komfort i wygoda

Jazda na gokarcie po prostu jest przyjemna. Nawet dwu i trzylatek w kilka sekund po wejściu na gokart już wie, jak on działa. Jazda gokartem nie wymaga kilkugodzinnej nauki od czujnym okiem taty, jak w przypadku nauki jazdy na rowerze. Dodatkowo jest o wiele mniej… bolesna. Z gokarta prawie nie da się spaść, a sam pojazd bardzo ciężko jest przewrócić na bok nawet dorosłej osobie. Dziecko siedzi na nim na wygodnym siedzisku, które nie powoduje dyskomfortu tak, jak siodełko rowerowe. Maluch ma stabilną pozycję, może pewnie ściskać rączkami kierownicę i szybko skręcać nawet w ostre zakręty. Jadąc gokartem dziecko nie musi przejmować się nierównościami na drodze czy rozsypanym piaskiem. Pojazd poradzi sobie z każdą nawierzchnią, dlatego też dzieci śmigają nimi chętnie po równych parkowych alejkach, ale też po leśnych drogach czy własnych ogrodach. Ponadto gokart przypomina prawdziwy „dorosły” samochód. Maluch jest więc zachwycony, że może być kierowcą jak mama lub tata. A rodzice cieszą się, że ich dziecko potrafi aktywnie bawić się na świeżym powietrzu i spędza całego dnia nad tabletem lub przed komputerem.

Co wybrać?

Szukając gokarta dla malucha należy kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem. Dlatego też nie warto kupować taniego pojazdu z hipermarketu, tylko poszukać zabawki od sprawdzonego, renomowanego producenta. Rodzice bardzo sobie chwalą firmę Berg, która jest liderem jeśli chodzi o bezpieczeństwo zabawek. Wszystkie pojazdy produkowane przez Berga musza przejść szereg testów, zanim trafią do produkcji. Szczególnym uznaniem cieszą się dwie serie gokartów na pedały wypuszczone przez Berga: Berg Buzzy i Berg Buddy, dedykowane maluszkom i starszakom. Pojazdy nie tylko są wykonane tak, że nie ma możliwości, by w jakikolwiek sposób skrzywdziły dziecko, ale Berg Buddy nawet.. rośnie razem z nim. Gokarty te mają regulowane siedzenia i kierownice, dzięki czemu można je dostosować zarówno do gabarytów trzy jak i ośmiolatka. Jest to ogromną zaletą zabawki. Dzięki temu rozwiązaniu maluch będzie mógł korzystać z pojazdu prze lata.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Share:
https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/