Lato to najlepszy czas na spożywanie smacznych deserów i chłodzących napoi. Każdy z nas lubi chwilę odprężenia, w której może sięgnąć po ulubiony produkt. Lody, granity, szejki czy drinki to idealne sposoby na umilenie dnia. Szeroki wachlarz sposobów, w jaki można przygotować te letnie desery sprawia, że nigdy się nam nie znudzą.

Granita

Granita to wspaniały deser rodem z Włoch. Sycylia to miejsce, w którym ma swoje początki i tradycje.Wyglądem podobny jest do sorbetu. Początkowo deser wykonywany był z wody, cukru i cytrusów. .Obecnie jego przygotowanie zwykle dokonuje się z użyciem specjalnej maszyny do granity – przede wszystkim w restauracjach i kawiarniach, które wyposażone są w profesjonalne sprzęty do sprawnej obsługi klienta. Do takiej maszyny- czyli granitora – wykorzystuje się gotowe syropy o przeróżnych smakach i aromatach.

Syropy do granity

Syropy do granity lub innych deserów charakteryzują się świetnym smakiem oraz dużą ekonomicznością. Sprzedawane są zwykle w pięciolitrowych pojemnikach i można je rozcieńczać z wodą, mlekiem lub alkoholem – w zależności od tego, jaki deser chcemy uzyskać. Syropy dostępne są w różnych wersjach, a niezliczona gama smaków do wyboru sprawia, że za każdym razem możemy sięgnąć po nową odmianę deseru i zachwycać się jego przepysznym smakiem.

Lody – tradycyjny przysmak w upalne dni

Spożywanie lodów to niezmienna tradycja na całym świecie, zwłaszcza w letnie dni. Są smaczne i jednocześnie orzeźwiające – czy może być coś lepszego podczas gorącego sezonu letniego? Restauracje i kawiarnie o tym wiedzą, dlatego zawsze wypełniają swoje menu rozmaitymi deserami z lodami w roli głównej. Ich smak zawdzięczamy składnikom. Ważne są też komponenty do lodów, takie jak posypki, syropy, sosy czy wafelki. Bazą lodów są pasty o różnych smakach. Szeroki wybór lodów sprawia, że każdy z nas ma swoje ulubione. Warto jednak eksperymentować i sięgać po nowe, nieznane dotąd smaki.

Chłodne desery to najlepsza możliwa letnia chwila relaksu. Restauracje i kawiarnie, które serwują swoim klientom przysmaki takie jak granita czy lody, wykonane z najlepszych składników, z użyciem przepysznych, pachnących i kolorowych syropów, posypek i sosów – mogą mieć pewność, że chętnych konsumentów nigdy nie zabraknie.

Share:
burofluo.com inclusion-fp7.org carnivorous-plants.pl