Zdrowie i Uroda

Jak przygotować się na wyjazd na narty skiturowe?

Coraz więcej osób chce aktywnie korzystać ze sportu zimą. Ludzie przestali bać się śniegu i mrozu, zachwycają się natomiast górskimi krajobrazami pokrytymi białym puchem. Urlop zimą może być wspaniałym doświadczeniem, można spędzić go w sposób aktywny, na przykład wyjeżdżając na narty skiturowego. Trzeba się jednak do tego odpowiednio przygotować pod kątem ekwipunku.

Wyjazd na narty skiturowe Atomic – co ze sobą zabrać?

Skompletowanie ekwipunku potrzebnego na wyjazd na narty skiturowe wymaga odrobinę przemyślenia tematu. Tego typu narty charakteryzują się bowiem innymi parametrami niż narty zjazdowe czy biegowe, trzeba zatem zapewnić sobie dodatkowy ekwipunek, taki jak na przykład foki. Foki przypina się do nart podczas podchodzenia pod górę. Zapewniają one większą stabilizację i przyczepność nart do podłoża, dzięki czemu nie obsuwają się ona w dół. Jakość tego ekwipunku warto wybrać pod kątem częstości wyjazdów na narty. Jeżeli ten sport uprawia się bardzo często, lepiej wybrać foki moherowy czyli droższe. Jeżeli natomiast to tylko jednorazowa przygoda – duża inwestycja w przypadku bardzo wielu osób nie będzie miała sensu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic.

Narty skiturowe Atomic – najważniejszy sprzęt

Najważniejszym elementem wyposażenia będą jednak same narty. Narty skiturowe łączą w sobie cechy nart biegowych oraz nart zjazdowych, bowiem narciarstwo skiturowe to połączenie tych dwóch dyscyplin. Polega na przemierzaniu tras górskich, w których część to po prostu płaskie podejścia lub podejścia pod górę, a część to zjazd w dół. Aby móc dobrze wykorzystać każdy element trasy, narty skiturowe z jednej strony muszą być odpowiednio lekkie by podchodzenie pod górę nie było zbyt męczące, z drugiej strony muszą zaś mieć dobre parametry do zjazdów w dół. Wybierając najlepsze narty dla siebie, dobrze jest szukać wśród sprzętu najlepszych producentów. Narty skiturowe Atomic będą z pewnością doskonałym wyborem.

Inne ważne akcesoria

Poza nartami i fotkami, o których wspominano już wcześniej, ważne są również wiązania oraz buty. Ich zakup dobrze jest skonsultować z profesjonalnym doradcą w sklepie sportowym, który pomoże szczególnie wtedy, gdy w tym temacie jest się prawdziwym laikiem. Trzeba zakupić sobie jeszcze tak drobne, ale zarazem bardzo ważne akcesoria jak kijki, gogle narciarskie czy wygodny plecak. Poza tym potrzebne będzie również odpowiednie lekkie i oddychające ubranie, a także jakaś dodatkowa warstwa grzejąca, którą można zdjąć i schować w razie potrzeby. Cienka puchowa kurtka sprawdzi się w tej roli najlepiej.

Share: