Dom i Wnętrze

Jak stworzyć dom utrzymujący komfort cieplny?

Własny dom to olbrzymia inwestycja, która nierzadko cięgnie się przez kilka lat. Samo wybudowanie bryły domu to dopiero jeden z etapów – chcąc cieszyć się funkcjonalnym i bezpiecznym domem musimy zadbać również o szereg innych elementów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim odpowiednie okna. Co proponują nam dzisiaj producenci stolarki okiennej?

Okna dopasowane do konkretnych potrzeb

Klienci szukając stolarki okiennej przede wszystkim mówią o konieczności zachowania komfortu cieplnego we własnych domach i mieszkaniach – mówią pracownicy firmy okna-internorm.pl. Izolacja cieplna to niezwykle istotny aspekt projektowania mieszkania czy domu – źle ocieplone i izolowane mieszkanie czy dom będzie generować dodatkowe koszty związane z dogrzewaniem. Okna powinny nie tylko chronić dom przed chłodem, ale też skutecznie zatrzymywać ciepło w jego wnętrzu.

Druga istotna kwestia to dźwiękoszczelność okien – zagadnienie to jest szczególnie ważne w przypadku dużych miast. Nadmierny hałas generowany przez ruch uliczny czy bliskość lotnisk sprawia, że nie możemy w pełni wypoczywać i cieszyć się komfortem. Nadmierny hałas z czasem zacznie irytować i męczyć, prowadząc do problemów z zasypianiem. Aby wyeliminować ten problem rekomendowane są okna o wysokich parametrach dźwiękoszczelności. Okna dźwiękoszczelne są w stanie zmniejszyć poziom hałasu nawet o kilka decybeli, co niebagatelnie przełoży się na podniesienie poziomu komfortu w naszych domach czy mieszkaniach.

Okna pasywne – co warto o nich wiedzieć?

Wśród klientów sklepów ze stolarką okienną wielu pyta o okna pasywne. Technologia okien pasywnych jest dostępna w Polsce od wielu lat, a ceny tych rozwiązań stale spadają. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie tego wyjątkowego rozwiązania również w naszych domach. Okna pasywne pozwolą na jak najmniejszy ubytek ciepła.

 

 

Share:
imate-demi.org zobacz więcej worlds.com