Dom i Wnętrze

Kilka ciekawych modeli kołder do każdego domu

Kołdra to stały element wyposażenia każdego domu. To właśnie kołdry chronią przed chłodem podczas nocnego wypoczynku. Warto wymieniać je co jakiś czas, bo mogą stać się prawdziwym siedliskiem kurzu i roztoczy. Może to właśnie dobry moment na to, aby rozważyć zakup nowej kołdry i poduszki? Poniżej kilka ciekawych modeli wartych rozważenia.

Dobre kołdry antyalergiczne

Kołdry antyalergiczne to doskonały wybór dla osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia, w czym na temat męczące alergie na roztocza oraz kurz. Dobra kołdra antyalergiczna posiada specjalne wypełnienie, dzięki któremu nie rozwijają się w nim alergeny. Jest zatem bezpieczna dla osób cierpiących między innymi na astmę, na różnego rodzaju choroby skóry wywoływane czynnikami zewnętrznymi. Warto sprawić sobie tego typu kołdrę szczególnie wtedy, gdy często cierpi się na przewlekły katar o charakterze alergicznym. Dobrze jest też przemyśleć zakup tego typu kołdry dla swoich dzieci, szczególnie jeżeli często zapadają na różne większe i mniejsze infekcje.

Dobra kołdra z wypełnieniem puchowym na zimę

Kolejny model kołdry warty uwagi to kołdra z wypełnieniem puchowym na zimę. Zimowa kołdra z reguły jest grubsza niż ta dedykowana na lato. Wypełnienie kołdry za pomocą naturalnego puchu pozwala na osiągnięcie doskonałych parametrów ciepła, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów takich jak lekka waga czy przewiewność. To właśnie dlatego tego typu kołdra może z powodzeniem być kołdrą całoroczną, chociaż oczywiście najlepiej sprawdzi się w wyjątkowo zimne i mroźne dni. Wtedy będzie doskonale grzała i zapewni ochronę nawet w czasie dużego mrozu.

Lekka kołdra na lato

Na czas lata warto sprawdzić sobie lekką i przewiewną kołdrę, która będzie perfekcyjna na duże upały. Komfort nocnego wypoczynku zależy między innymi od tego, czy w czasie snu człowiekowi nie jest zbyt gorąco. Lekka kołdra z naturalnym wypełnieniem zapewni odpowiednio dużo ciepła, ale też będzie wspierała naturalną termoregulację organizmu. Kołdra na lato dodatkowo powleczona za pomocą poszwy wykonanej z naturalnego materiału, to naprawdę perfekcyjny i co najważniejsze zdrowy wybór. Przygotowując w taki sposób swoje łóżko do snu, można spodziewać się naprawdę bardzo wysokiego komfortu nocnego wypoczynku. Te trzy modele kołder warto rozważyć podczas najbliższych zakupów.

Share:
developer.com zobacz więcej -satori.org