Dom i Wnętrze

Kolory, które rządzą w kuchniach!

Wiosna to najlepszy czas na zmiany, również w kuchni! Warto wykorzystać wiosenny optymizm i wpuścić nieco życia do swojego mieszkania. Jakie kolory rządzą w modnych, kuchennych aranżacjach tworzonych przez najlepszych designerów? Sprawdź nasze propozycje!

Skandynawska kuchnia biało-szara

Moda na ciepły minimalizm rodem z chłodnej Północy zdaje się nie mieć końca! Pokochaliśmy miłością bezwarunkową proste aranżacje wypełnione bielą i subtelnymi dodatkami. W kuchniach nie może być inaczej – delikatna zabudowa, biel, szarości i drewno wnoszą do kuchni prawdziwie domowy, ciepły klimat. Kuchnia biało-szara szczególnie przypadnie do gustu właścicielom małych mieszkań. Jasna zabudowa nie będzie przytłaczać, a wręcz przeciwnie – sprawi, że cała aranżacja nabierze lekkości i gracji. Nie musisz martwić się, że białe fronty szybko stracą swój nienaganny wygląd. Nowoczesne meble z płyt MDF pokrywane są matowymi, półmatowymi lub błyszczącymi laminatami, dzięki którym powierzchnia nie absorbuje wilgoci oraz zanieczyszczeń.

Natura przede wszystkim

Od kilku sezonów renesans przeżywa moda na naturalność, a wraz z nią do łask wracają meble wykonane z litego drewna. Surowe meble pachnące lasem łączą w sobie bezwzględną trwałość i elegancki wygląd. Meble drewniane idealnie wkomponują się w kuchnie o klasycznym albo rustykalnym stylu.

Propozycja od Pantone

Jaki kolor jest objawieniem roku według Pantone Color Institute – absolutnego światowego autorytetu w dziedzinie barw w designie? Ultrafiolet! To właśnie intensywny, pulsujący fiolet będzie królował w modzie, designie i sztukach wizualnych do końca bieżącego roku. W dobrych salonach meblowych nie brakuje modeli z kolorowymi dodatkami. Przełamanie prostej zabudowy elementami w żywym kolorze fioletu nada aranżacji wyrazistości i niepowtarzalnego charakteru!

 

 

Share: