Dom i Wnętrze

Łóżko w stylu skandynawskim do sypialni

Sypialnia w stylu skandynawskim to doskonały pomysł. Jak urządzić takie pomieszczenie? O czym należy pamiętać, aby móc cieszyć się wygodą i funkcjonalnością? Gdzie powinno stanąć łóżko w stylu skandynawskim? Czas znaleźć odpowiedź na tak zadane pytania.

Miejsce na łóżko w stylu skandynawskim

Sypialnia to pomieszczenie, które ma służyć jednemu – wypoczynkowi po całym dniu. Tu nabieramy sił i regenerujemy się przed kolejnym dniem. Gdzie powinno stanąć łóżko w stylu skandynawskim? W centralnym miejscu. Jak je określić? Wszystko zależy od tego z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Jeżeli jest to naprawdę duża sypialnia, to można zdecydować się na sam środek pokoju. Chociaż zdecydowana większość osób decyduje się jednak na ustawienie łóżka pod ścianą. Warto w tym przypadku omijać okno. Może i widoki są piękne, ale promienie słoneczne mogą czasem zbyt wcześnie obudzić kogoś o poranku.

Co oprócz łóżka w stylu skandynawskim?

Skoro mamy już łóżko w stylu skandynawskim, to czas na pozostałe wyposażenie. Uwaga! Zanim zaczniemy cokolwiek kupować musimy pamiętać o tym, że styl skandynawski ceni prostotę, więc nie warto przesadzać z ilością wyposażenia i dodatków. Pamiętajmy o tym, aby stawiać na meble w jasnych kolorach, dzięki czemu przy okazji optycznie będzie można powiększyć całe pomieszczenie. Stolik nocny lub szafka, do tego może szafa na ubrania (jeżeli starczy miejsca), fotel, gdzie będzie można usiąść z ulubioną książką i…nic więcej. Ład aranżacyjny pomoże stworzyć wygodną i funkcjonalną sypialnię. 

 

Share: