Dom i Wnętrze

Meble kuchenne – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Jeżeli nie chcemy w szybkim czasie narażać się na dodatkowe koszty, to warto bardzo starannie wybierać meble kuchenne wysokiej jakości, które przetrwają z nami długie  lata. Na co należy zwracać uwagę wybierając wyposażenie do kuchni? 

Meble kuchenne – materiały

Przede wszystkim trzeba przemyśleć jakie fronty powinny mieć nasze meble kuchenne. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest płyta MDF, która sprawia, że cena samych mebli nie jest wygórowana. Taka płyta MDF powlekana jest farbą lub też foliowana jest na gorąco. Niestety do wad takich płyt należy zaliczyć fakt nasiąkania wodą, występowanie wybrzuszeń, jeżeli tylko dojdzie do delikatnego uszkodzenia folii wierzchniej. Warto więc wybrać meble z prawdziwego drewna, jak np. dąb, olcha, brzoza, sosna, buk, dzięki czemu zyskamy na ich jakości oraz trwałości. Do produkcji mebli bardzo często używane jest również drewno egzotyczne.

Blat do kuchni

Nie zapominajmy, że nasze meble kuchenne muszą posiadać odpowiednie blaty kuchenne, gdzie będziemy pracować i gotować. Muszą być więc one wytrzymałe i solidne. Do wyboru mamy blaty laminowane wykonane z wiórów drewnianych półmatowe lub matowe. Jest to najtańsza opcja dostępna na rynku. W następnej kolejności można wymieniać blaty z konglomeratu – kruszywa kamiennego bardzo często połączonego z żywicą poliestrową. Nie można zapominać również o blatach kamiennych wykonanych z marmuru, granitu, a także trawertynu. Ten ostatni rodzaj blatów jest bardzo drogi, dlatego też nie każdy może sobie na niego pozwolić. 

Share: