Ciekawe

Nad morze czy w góry?

Odwiecznym wakacyjnym dylematem jest, gdzie wybrać się na rodzinne wakacje, jeśli fundusze nie pozwalają na zagraniczny wyjazd do dobrego kurortu. W takich wypadkach najczęściej pozostaje do rozwiązania kwestia, czy wybierać morze, czy raczej góry na miejsce naszych eskapad. A kwestia jak zwykle pozostaje otwarta.

W górach będzie taniej

Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy miejsce odmienne od na przykład Zakopanego, którego ceny są naprawdę wysokie – nieważne, w jakiej kwestii. Wakacje w górach nawet dla kilkuosobowej rodziny nie muszą być drogie, jeśli wybierze się odpowiednie miejsce – na przykład Karkonosze, a dokładniej – Karpacz. Miasteczko to oferuje niesamowite możliwości, jeśli idzie o zabytki dla całej rodziny oraz oczywiście o kilkupoziomowe pod względem trudności trasy i szlaki górskie, przeznaczone również dla najmłodszych. Nie trzeba się tez martwić, że noclegi w Karpaczu puszczą was z torbami – przyjemne pensjonaty znajdziecie w naprawdę dobrych cenach.

A co z morzem?

Tutaj ściąga większość turystów, chociaż zabytków tutaj zdecydowanie mniej, a pogoda bywa zdecydowanie bardziej kapryśna, niż w górach. Trzeba się również liczyć z faktem, że wszystkie atrakcje będą dostępne jedynie w sezonie – po sezonie nawet te większe miasteczka jakby zapadają w sen zimowy.

Share: