Każdy chciałby mieć w swoim domu najlepsze okna PCV. Chociaż bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego, jakie to są właśnie okna. W szczególności, że potrzeby konsumentów rosną z dnia na dzień. Są one również zupełnie inne, dlatego z uwagą należy podejść do zakupu nowej stolarki okiennej.

Okna PCV a ich uszczelki

Jednym z najważniejszych tematów, jeżeli chodzi o okna są uszczelki okienne. Mówi się, że nie są one tak ważnym elementem, ale tak nie jest. To one przecież wpływają na to, ile ciepła ucieka na zewnątrz. Trzeba bardzo starannie podejść do ich wyboru, ponieważ to dzięki nim wilgoć nie przedostaje się do środka budynku. Dobre okna to takie, które mają trzy uszczelki obwodowe. Chociaż spotykane są również takie okna, które mają tylko dwie uszczelki. Może i ich jakość nie jest wyjątkowo wysoka, ale są one również w stanie poradzić sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. 

Izolacyjność termiczna w oknach plastikowych

Jedna z najważniejszych rzeczy, jeżeli chodzi o okna PCV. Izolacyjność tego rodzaju jest bardzo ważna, ponieważ w innym wypadku okna nie będą w prawidłowy sposób spełniać swoich funkcji. Współczynnik przenikania ciepła (Uw) powinien być jak najniższy. Chociaż należy również dać sobie sprawę z tego, że pod tym względem wyróżniamy okna:

  • energooszczędne – okna o współczynniku Uw < 1,0 W/m2K,
  • pasywne – okna o współczynniku Uw < 0,8 W/m2K.

Chociaż w niektórych miejscach można spotkać okna, gdzie współczynnik może wynieść poniżej 0,6, także zapewniające bardzo dobrą funkcjonalnością. 

 

Share: