Biznes

Najprostsze strony www

Dla każdego człowieka oczywiste jest, że w dzisiejszych czasach, każdy, kto chce w jakiejkolwiek branży i z jakimkolwiek przekazem trafić do szerokiego grona odbiorców, po prostu musi zaistnieć w internecie. Dlatego tworzenie stron www jest obecnie jednym z tych zawodów, na który jest stałe i niezmienne zapotrzebowanie.

Czy tworzenie stron www jest trudne?

To zależy od wymagań, jakie stawiamy przed konkretną stroną. Każdy dostawca usług internetowych ma w swojej ofercie oprócz rejestracji domeny, hostingu, backupu czy dostępu do szeregu działań związanych z bezpieczeństwem, kreator stron internetowych, który umożliwia bez jakiejkolwiek wiedzy z zakresu tworzenia stron www, wykreować ładną, przyjemną wizualnie i funkcjonalną witrynę. Dlatego można pokusić się o stwierdzenie, że prostą stronę internetową może stworzyć każdy, nawet ten, kto nie ma pojęcia, czym jest kod HTML, nie zna żadnego polecenia CSS a nazwa Java Script czy pojęcia takie jak responsywność czy pozycjonowanie nic mu nie mówią.

Profesjonalne tworzenie stron www

Dlaczego więc firmy zatrudniają profesjonalistów, skoro teoretycznie każdy pracownik może stworzyć w ramach swoich zajęć całkiem dobrą stronę nie obciążając firmy dodatkowymi kosztami? Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. To, co jest z jednej strony zaletą gotowych szablonów stron, czyli ich prosta implementacja i łatwa adaptacja do własnych potrzeb, stanie się wada, jeśli szablon okaże się za mało elastyczny, żeby stronę zmodyfikować w taki czy inny sposób. A okazuje się to bardzo szybko i nie jest to wina dostawcy usług czy szablonu. Po prostu nie da się opracować rozwiązania uniwersalnego dla niezliczonej ilości przypadków.

Czy gotowy szablon można modyfikować?

I tak i nie. Tak, dlatego że kod HTML, który służy do tworzenia stron www jest jawny. Oznacza to, że każdy, wybierając polecenie “wyświetl źródło strony” będąc w dowolnym miejscu w internecie, może wyświetlić kod HTML oraz inne elementy (CSS, Java Script) konkretnej strony internetowej a stąd już tylko krok do skopiowania i modyfikacji. Nie, dlatego, że najczęściej szablon chronią po prostu prawa autorskie i wprowadzanie jakichkolwiek zmian wymaga zgody tego, kto tymi prawami dysponuje.

Share:
Metalowy stojak na ręczniki https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/