Dom i Wnętrze

Piękny taras: inspiracje, które cię zachwycą

Jak stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe blisko domu? Wystarczy nawet niewielki taras czy balkon! Dzięki szerokiemu wyborowi nowoczesnych mebli ogrodowych zaaranżujemy przestrzeń wypoczynkową tak, jak tego pragniemy. Jakie meble i dodatki wybrać, aby móc spędzić lato wygodnie blisko natury i domu?

Taras naszych marzeń!

Podstawowym elementem wyposażenia tarasów czy ogrodów są oczywiście meble. Topowi producenci zaproponują nam komplety wypoczynkowe, komplety kawowe oraz meble pojedyncze, które idealnie nadają się na balkony. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się komplety technorattanowe – meble takie cenione są za wygląd, ale i ponadprzeciętną trwałość. Technorattan nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci, nie chłonie brudu, nie zmienia koloru nawet po wielu latach użytkowania – przekonują sprzedawcy ze sklepu gardenspace.sk. W nowoczesnych kompletach technorattanowych znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, wygodne sofy dwuosobowe, fotele, krzesła, stoliki kawowe, ale również leżanki ogrodowe czy fotele wiszące. Inną propozycją na zaaranżowanie tarasu są meble modułowe – kolekcje takie składają się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać oddzielnie lub łączyć ze sobą w formę obszernej sofy.

Dodatki na taras – co wybrać?

Aby nasz taras był miejscem, gdzie chętnie spędzamy czas warto zadbać także o funkcjonalne dodatki. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się parasol ogrodowy, który ma tworzyć komfortową strefę cienia – uchroni nas on przed działaniem promieniowania słonecznego czy niespodziewanym deszczem, ale też podniesie estetykę otoczenia. Warto również pomyśleć o kwiatach w doniczkach – u producentów znajdziemy donice technorattanowe, idealnie pasujące do kompletów mebli technorattanowych.

 

 

 

Share: