Zdrowie i Uroda

Powiedz NIE żółtym tonom!

Srebrzyste, zimne loki, które wyczarował na głowie Twój fryzjer po kilku myciach straciły swój piękny, gołębi odcień? Niestety, utrzymanie efektu uzyskanego w salonie fryzjerskim bez odpowiedniej pielęgnacji nie jest możliwe. Co należy zrobić, aby pozbyć się z rozjaśnionych włosów żółtych tonów? Sprawdź nasze rady!

Dlaczego tak się dzieje?

Potocznie używane określenie „farbowanie włosów na blond” nie oddaje istoty tego zabiegu. Nadanie pasmom jasnego koloru jest w istocie wynikiem zabiegu dekoloryzacji, czyli pozbawienia włosa naturalnego pigmentu w wyniku działania środków chemicznych, takich jak nadtlenek wodoru. Zmiana barwy włosa na jaśniejszą jest długim procesem składającym się z kilku etapów. Podczas skomplikowanego zabiegu w pierwszej kolejności wytrąca się z włosa właśnie niebieski pigment odpowiadający za popielatą barwę, a następnie kolor czerwony. Najtrudniejszym, ostatnim etapem dekoloryzacji jest pozbycie się żółtego, wielocząsteczkowego tonu.

Odpowiedni szampon i odżywka do włosów

Pierwszym sposobem na przywrócenie swojej fryzurze utraconego koloru jest wykonywanie płukanek. Na dłuższą metę ich przygotowanie i wykonywanie może okazać się dość problematyczne i niewygodne. Zdecydowanie praktyczniejsze okaże się regularne stosowanie szamponów dedykowanych włosom rozjaśnianym. W drogeriach i sklepach internetowych znajdziesz obecnie specyfiki o intensywnym, niebieskim kolorze, który neutralizuje żółte tony i nadaje pasmom chłodny, szary odcień. Warto mieć jednak świadomość, że szampon z niebieskim pigmentem może wysuszać włosy. Aby nie narażać pasm na przesuszanie, szampon należy stosować zamiennie z innym środkiem myjącym o łagodniejszym składzie. Pomocnikiem w walce o piękną fryzurę będą również nawilżające odżywki do włosów. Aplikując odżywkę po każdym myciu, nie będziesz musiała martwić się o kondycje pukli.

Share: