Ciekawe

Prefabrykowane ściany betonowe – postaw dom w kilka tygdoni

Coraz częściej wykorzystuje się prefabrykowane ściany betonowe do budowy domu. Znacznie skraca to cały proces, a efekt jest równie dobry jak w przypadku tradycyjnego budownictwa.

Prefabrykowane ściany betonowe – wytrzymałość i dobra izolacja

Budownictwo ze ścian betonowych, wykorzystuje jednowarstwowe, dwuwarstwowe bądź trzywarstwowe ściany betonowe. Ściany z warstwy nośnej, izolacyjnej i elewacyjnej znacznie skracają czas stawiania budynku. Do izolacji może być użyty zarówno styropian, jak i wełna mineralna. Warstwa elewacyjna z kolei może być wykończona przy pomocy tynków mineralnych czy kamienia płukanego. Ściany są bardzo wytrzymałe i mogą być stosowane nawet w terenach o większej aktywności sejsmicznej. Prefabrykowane ściany betonowe są niezwykle odporne na wilgoć i zapewniają dobrą termoizolację budynku.

Większa powierzchnia użytkowa niż w przypadku tradycyjnego budownictwa

Prefabrykowane ściany betonowe wewnętrzne są cieńsze niż tradycyjne wykonane z pustaków ceramicznych. Przegrody prefabrykowane pozwalają zmniejszyć grubość ścian. Dzięki temu ścianki działowe mogą mieć 10 cm grubości. Zachowują jednak izolację akustyczną, a dodatkowo zyskuje się większą powierzchnię użytkową niż przy wykorzystywaniu w tym samym projekcie tradycyjnych metod.

Technologia budowy domów z prefabrykowanych ścian betonowych

Największą zaletą metody budowy domów jednorodzinnych, w których wykorzystuje się prefabrykowane ściany betonowe jest szybkość montażu. Gotowe ściany, nawet z wykonanymi otworami okiennymi i drzwiowymi, według określonego projektu, przyjeżdżają na plac budowy i są łączone za pomocą prętów zbrojeniowych wkładanych w strzemiona, którymi zakończone są ściany. Wszystkie ściany zbrojone są przy użyciu stalowej siatki. Taka konstrukcja zapewnia trwałość i nie rozsuwanie się gotowych elementów. Całość zostaje jeszcze wzmocniona betonem w narożnikach. W takich projektach również fundamenty wykonuje się z prefabrykatów betonowych. Wykonywane tradycyjną metodą muszą się związać około tygodnia. W przypadku wykorzystania prefabrykowanych ścian betonowych fundamenty wykonane są w ciągu jednego dnia.

W budownictwie z prefabrykowanych ścian betonowych ekipy nie ogranicza pogoda. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie i gotowy dom może powstać już w kilka tygodni. Dlatego jest to dobra alternatywa dla domów drewnianych, jeśli nie preferuje się tej technologii budowlanej. Dzięki wykorzystaniu prefabrykowanych ścian betonowych można stworzyć trwały dom, który będzie służył na pokolenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe

Share: