Zdrowie i Uroda

Skąd biorą się alergie?

Dla sporej części z nas kontakt z pyłkami, spożywanie pewnych produktów albo użądlenie pszczoły może mieć opłakane skutki. Alergie są powszechnym problemem, z którym na co dzień musi borykać się aż 40% Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie szukać przyczyn występowania alergii?

Złośliwy układ immunologiczny

Wysypka, problemy z oddychaniem, cieknący katar, duszności i opuchlizna to tylko część objawów alergii, jakie mogą wystąpić po kontakcie z alergenem. Przyczyną dolegliwości jest nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego, który błędnie klasyfikuje neutralny czynnik jako zagrożenie. Dokuczliwe objawy są oznaką obrony organizmu przed „niepożądaną” substancją. Aby unieszkodliwić antygen, limfocyty typu B występujące w krwi wytwarzają przeciwciała IgE, które walczą z alergenem. Następstwem tego starcia jest uszkodzenie błon komórkowych, w efekcie czego uwalniają się związki prozapalne, m.in. histamina odpowiedzialna za objawy alergii.

Lekarze alarmują, że z roku na rok liczba osób dotkniętych alergiami wzrasta. Niektóre z nich specjaliści śmiało nazywają chorobami cywilizacyjnymi. Do coraz powszechniej występujących uczuleń możemy zaliczyć między innymi nadwrażliwość na biżuterię.

Uczulenie na biżuterię – plaga naszych czasów

Pod pojęciem uczulenie na biżuterię w istocie kryje się alergia niklowa. Szacuje się, że kontakt ze srebrzystym, połyskującym metalem dla 15% wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej może skończyć się wystąpieniem ostrej reakcji alergicznej, najczęściej w postaci dokuczliwego i nieestetycznego zapalenia skóry. W grupie szczególnego ryzyka są nastolatki, gdyż to one są głównymi nabywczyniami taniej, niecertyfikowanej biżuterii.

Do tej pory nie udało się opracować metody, która pozwoliłaby całkowicie wyleczyć alergię, jednak dzięki odpowiedniej kuracji można doprowadzić do remisji choroby. Najskuteczniejszą metodą walki z alergią niklową jest stosowanie preparatów barierowych. Na stronie alergiananikiel.pl dostępne są nowoczesne środki, które znacznie poprawiają komfort codziennego życia osobom zmagającym się z nadwrażliwością na powszechnie występujący w naszym otoczeniu nikiel.

Share:
https://hellheaven.pl/narty-na-chopoku-czyli-slowackie-trasy-w-zasiegu-reki/ http://memoriasdovicedo.org/sztyblety-jezdzieckie-co-nalezy-o-nich-wiedziec/ https://lancejamesstudios.com/wygodne-spodnie-do-jazdy-konnej-wybieramy-idealny-model/