Dom i Wnętrze

Stwórz w ogrodzie oazę odpoczynku!

Stwórz w ogrodzie oazę odpoczynku!

Ogród to idealne miejsce do tego, aby relaksować się w słońcu, uprawiać sport czy też spotykać się w gronie znajomych. Okazuje się, że niewiele pracy potrzeba, aby ze zwykłego ogrodu stworzyć wyjątkową przestrzeń idealną do odpoczynku. O jakich elementach powinniśmy pomyśleć?

Zagospodaruj miejsce do siedzenia

Większość z nas do niedawna stawiała leżaki, stoły i krzesła ogrodowe po prostu na ziemi. Obecnie jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na to, gdzie stoją meble ogrodowe. Zamiast stawiać je bezpośrednio na trawie wyznaczmy miejsce, które wyłożymy kostką betonową czy też eleganckimi deskami kompozytowymi. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie jest chętnie wybierane – deski drewniane są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych temperatur, jak i wilgoci. Na takiej powierzchni meble prezentować się będą doskonale!

Wygodne i dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe!

Wybór odpowiednich mebli do ogrodu nie jest prosty – komplety wypoczynkowe do ogrodu znajdziemy w sklepach budowlanych, meblowych. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak udanie się wprost do producenta i odwiedzenie jego sklepu firmowego. Obecnie meble ogrodowe najwyższej jakości tworzy się przede wszystkim z technorattanu – jest to syntetyczne tworzywo odporne na ścieranie, uszkodzenia, wnikanie brudu, odkształcenia. Technorattan powstał jako zamiennik naturalnych pnączy rattanowych, których nadmierne pozyskiwanie w krótkim czasie doprowadziło do prawie całkowitej zagłady tej rośliny. Technorattan okazał się doskonałym zamiennikiem, który idealnie imituje prawdziwe pnącza. Meble ogrodowe z technorattanu dostępne są w wielu kolekcjach – wśród nich znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, stoliki kawowe, stoły, huśtawki, skrzynie czy donice.

Share:
https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ etastonoga.pl