Pasjonaci jazdy na rowerze uwielbiają ten sport niezależnie od tego, jaka pogoda jest widoczna za oknem. Jednakże to latem możemy zaobserwować największą ilość fanów dwóch kółek i osób, które starają się zadbać o swoją kondycję fizyczną. Jest kilka kwestii i detali, po których można odróżnić zaawansowanego kolarza i tego, który dopiero zaczyna.

Strój kolarza

Profesjonalni kolarze, których możemy spotkać zarówno na miejskich ścieżkach rowerowych, jak i na wioskach i w lasach, są bardzo często ubrani w obcisłe koszulki i spodenki rowerowe, które zapewniają im odpowiedni komfort jazdy. Obcisłe ubranie zapewnia przede wszystkim dobrą aerodynamikę, czyli opływ powietrza podczas jazdy. Szczególnie podczas długich i stromych zjazdów możemy zaobserwować wyraźną różnicę pomiędzy osobą, która zjeżdża profesjonalnie ubrana, a taką, która ma na sobie zbyt wiele ubrań. Oprócz powietrza będzie bardzo przeszkadzał i spowalniał tę drugą.

Buty rowerowe spd

Kolejnym ważnym atrybutem każdego kolarza, są wygodne i przystosowane do wyczynowej jazdy buty. Obuwie przeznaczone do jazdy na rowerze powinno mieć specjalne wypustki, dzięki którym stopa nie będzie spadać z pedałów i będzie do nich praktycznie przyklejona. Tego typu obuwie kupują najczęściej osoby, które zjeżdżają wyczynowo na rowerach typu MTB, a te zjazdy charakteryzuje bardzo ciężki i wyboisty teren. Buty rowerowe spd posiadają w podeszwie specjalne dziurki, dzięki którym można będzie zamontować bloki.

Buty dla amatorów

Jeśli nie mamy potrzeby posiadania butów spd, to powinniśmy chociaż zakupić obuwie kolarskie, dzięki któremu będzie nam się wygodnie jeździć w długie trasy. Rodzajów obuwia rowerowego jest całe mnóstwo i każdy powinien znaleźć idealne dla siebie. Jest to o tyle ważne, że w zwykłym obuwia do codziennego użytku stopa będzie nam się bardzo często ześlizgiwać z pedałów i będzie to nieco męczące.

Zalety jazdy na rowerze

Gdy zakupimy już rowerowe buty, ubrania i resztę podstawowego oporządzenia, będziemy mogli skupić się w końcu na budowaniu formy, która przy nam się po to, abyśmy się dużo lepiej czuli. Nie ma w tym żadnego zaskoczenia, że uprawianie sportu, a szczególnie jazdy na rowerze, w dużym stopniu odbija się w pozytywnym aspekcie na naszej kondycji fizycznej i także co nie każdy wie na sferze mentalnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/buty-rowerowe-spd-cat-70 – buty rowerowe spd

Share: