Drukarki to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. I choć wiele firm przyjmuje politykę „zero waste”, ograniczając konieczność zbędnego druku, to i tak wiele branży nie może normalnie funkcjonować bez drukarek. Wiele projektów nadal prowadzi się w standardowy sposób, drukując je, trudno też ominąć papierologię, która towarzyszy biurom, agencjom – tam też byłoby trudno funkcjonować bez odpowiedniej drukarki.

Najlepsze z najlepszych

Wybierając najlepszą drukarkę i to niezależnie od tego, czy będzie to typowa drukarka igłowa, atramentowa, a może nowoczesny model laserowy, zawsze należy zwrócić uwagę na koszty i jakość materiałów eksploatacyjnych, które będą towarzyszyć zakupowi drukarki. Wśród niezwykle ważnych materiałów eksploatacyjnych wymienia się tonery do drukarek oraz bębny. Bez ergonomicznych tonerów, koszty używania drukarki będą bardzo wysokie. Wiele osób podczas zakupów zapomina o tych elementach, skupiając się w głównej mierze na wyglądzie drukarki (jej designie), wielkości i ewentualnie rodzaju (atramentowa czy laserowa), przez co też później ponoszą spore koszty eksploatacyjne.

Dobre drukowanie

Tonery do drukarek, choć ich nazwa brzmi dość tajemniczo, to jednak nic innego jak barwny proszek, który od zawsze stosowany jest w kserografii w celu otrzymania obrazu kopiowanego oryginału. Zastosowany w drukarkach bęben (często określany mianem światłoczułego), to jedna z najważniejszych części składowych, wykorzystywanych w drukarkach laserowych, ale nie tylko. Element ten znajdziemy także w kserokopiarkach. Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery do drukarek – print24.com.pl.

Za co odpowiada bęben?

Bęben zbudowany jest z tzw. aluminiowego cylindra, który to pokryty jest warstwą organicznych materiałów, które są światłoczułe. Tonery do drukarek i bębny w głównej mierze decydują o tym, czy dana drukarka będzie odpowiednio pracować. Elementy te też decydują o ostatecznych kosztach drukowania danej ilości stron tekstu lub grafiki. I właśnie z tego względu, decydując się na zakup drukarki, bardzo ważne jest poznanie także kosztów materiałów eksploatacyjnych. Często niestety zdarza się tak, że sama drukarka jest bardzo tania (co zwiększa zainteresowanie danym modelem), lecz później okazuje się, że jej utrzymanie jest bardzo kosztowne. Automatycznie więc płacimy więcej za jedną wydrukowaną stronę, a interes ten po prostu przestaje być opłacalny. Aby móc dowolnie korzystać z drukarki i za każdym razem nie myśleć o kosztach wydrukowanych stron, koniecznie trzeba bardzo dokładnie prześledzić ceny tonerów i bębna, w innym wypadku lepiej nie kupować tego sprzętu.

Share: