Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na nowoczesny taras

W poszukiwaniu inspiracji na nowoczesny taras

Decydując się na użytkowanie tarasu nie warto zadowalać się półśrodkami – zadbajmy o to, aby przestrzeń ta faktycznie spełniała nasze oczekiwania oraz była dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Od czego zacząć aranżowanie takiej konstrukcji? Podstawą będą oczywiście wygodne meble!

Meble na nowoczesny taras

Jakie powinny być idealne meble tarasowe? Z pewnością musza być odporne na zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, wiatr, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Odpowiednio zabezpieczone nie będą pękać, ale także nie będą tracić swojego żywego koloru przez wiele lat. Bardzo ważne jest także to, że w przypadku mebli aluminiowych są one malowane proszkowo: oznacza to, że na ich powierzchni nie pojawi się rdza. Nowoczesny taras ozdobiony takimi meblami będzie zachęcał do tego, aby z niego skorzystać.

Meble modułowe

Wiele z oferowanych przez producentów mebli jest modułowych. Oznacza to, że możemy je dowolnie rozkładać i składać w zestawy, które są aktualnie pożądane. Dzięki temu zmienia się także aranżacja naszego tarasu. Poza meblami aluminiowymi możemy również wybierać w licznych kolekcjach mebli technorattanowych. Te ostatnie są jednymi z najczęściej kupowanych w Polsce.

Nowoczesny taras i jego zadaszenie

Aby móc korzystać z tarasu również jesienią warto zainteresować się tarasolami. Są to nowoczesne zadaszenia, wykorzystywane zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Profesjonalne firmy oferujące tarasole zaproponują nam eleganckie konstrukcje oparte na profilach aluminiowych. Wcześniejsze zabezpieczenie takich profili sprawia, że są one odporne na pojawianie się rdzy. Same baldachimy są sterowanie automatycznie za pomocą dedykowanego pilota. Aby zwiększyć nasz komfort możemy dokupić panele boczne, które pozwolą skutecznie ochronić się przed deszczem.

Share: