Dom i Wnętrze

Zaaranżuj taras, by stał się oazą zieleni

Zaaranżuj taras, by stał się oazą zieleni

Bliskość zieleni sprawia, że znacznie szybciej odpoczywamy, regenerujemy nasz umysł. Kwiaty kwitnące i rośliny zielone w naszych domach są częstymi domownikami. A gdyby tak stworzyć własną, zieloną dżunglę na naszym tarasie? W takim miejscu z pewnością odpoczywalibyśmy znacznie lepiej. Jakie rozwiązania wykorzystać, aby nasz taras stał się oaza zieleni?

Znajdź meble, które zapewnią Ci komfort

Na tarasie i balkonach najważniejsze są meble – komplety wypoczynkowe pozwolą nam rozkoszować się promieniami słońca i odpoczywać jeszcze wygodniej. Wśród licznych propozycji znajdziemy komplety, w których skład wchodzą obszerne sofy, fotele, leżanki, krzesła, stoliczki kawowe – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybierając konkretny zestaw na taras powinniśmy być jednak świadomi, jakie zagrożenia czyhają na meble na świeżym powietrzu. Meble tarasowe narażone są przede wszystkim na wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków pogodowych, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie UV. Konieczne jest wykorzystanie materiałów wysokiej jakości, aby takie meble przez długie lata mogły cieszyć nasze oczy.

Wśród najchętniej kupowanych zestawów tarasowych wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe, meble aluminiowe oraz komplety modułowe, które dają możliwość dowolnego łączenia i rozłączania konkretnych elementów. Meble takie z pewnością staną się wspaniałą ozdobą każdego tarasu.

Zieleń wokół nas

Jakie rośliny wykorzystać na tarasie? Jeśli cenimy klimat śródziemnomorski postawmy na niewielkie drzewka laurowe w doniczkach, jak również na winorośl czy lawendę. W przypadku większości takich roślin będziemy musieli jednak schować je do domu wraz z pierwszymi przymrozkami. Ustawmy donice tarasowe wzdłuż balustrady, aby tworzyły one wraz z roślinami zielony mur.

Share: