Dom i Wnętrze

Zaaranżuj taras na idealne miejsce wypoczynkowe

Wiosna i lato to idealny czas na to, aby spędzać wolne chwile w ogrodzie czy na tarasie. Coraz więcej posiadaczy tarasów widzi w tych miejscach spory potencjał. Wystarczy kilka elementów, takich jak meble ogrodowe, parasol czy pergola, aby taras stał się naszą ulubioną przestrzenią wypoczynkową. Jak zaaranżować taras, aby spełniał oczekiwania wszystkich domowników?

Znajdź pomysł na swój piękny taras

Podstawą jest oczywiście pomysł – inspiracji możemy szukać w katalogach wnętrzarskich, ale i w katalogach producentów mebli i dodatków ogrodowych. Szczególnie ta ostatnia opcja jest chętnie wybierana: producenci przedstawiają gotowe projekty i aranżacje, które bez trudu przeniesiemy na grunt naszego tarasu czy ogrodu. Wybierając meble tarasowe pamiętajmy o tym, że muszą być one wysoce odporne na wilgoć, silne promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury.

Pergola na tarasie

Coraz większa ilość użytkowników tarasów wybiera eleganckie pergole, których podstawowym zadaniem jest ochrona przed słońcem. Współcześnie nowoczesne zadaszenie tarasuto jednak coś więcej – pergole konstruowane są w taki sposób, aby upiększać i poprawiać estetykę otoczenia. Nowoczesne pergole wznoszone są na ekstrudowanych elementach aluminiowych, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wewnątrz ukryty został system odprowadzania wody. Na szczycie pergoli umieszczono dach wykonany z tkaniny technicznej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie kurzu, promieniowanie UV, wilgoć. Dach może być rozkładany ręcznie lub automatycznie, przy pomocy pilota. Pergole skutecznie chronią użytkowników tarasu przed promieniowaniem UV, sprawiają, że przestrzeń wypoczynkowa staje się piękniejsza i wpływają pozytywnie na poziom naszego komfortu.

Share:
nwise.pl https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/