Dom i Wnętrze

Jak się rozwieść z kredytem hipotecznym?

Szacuje się, że w roku 2021 udzielono rekordowej ilości pozytywnych decyzji o przyznaniu kredytów hipotecznych – kredyty takie najczęściej zaciągały pary małżeńskie pod zakup własnego mieszkania czy budowy domu. Niestety, nierzadko pary te decydowały się po kilku latach na rozwód. Zatrudniając adwokata często padało pytanie: jak się rozwieść z kredytem hipotecznym? W jaki sposób rozwiązywane jest to zobowiązanie?

Jak się rozwieść z kredytem hipotecznym – kredyt a prawo

Kredyt zaciągany jest najczęściej przez oboje małżonków – w ten sposób możliwe jest uzyskanie większej zdolności kredytowej. Rozwód nie likwiduje kredytu – zobowiązanie to trwa również po ustaniu małżeństwa i wspólnoty majątkowej. W teorii oznacza to, że małżonkowie nadal solidarnie muszą spłacać swoje zobowiązania finansowe. Niezwykle często zdarza się, że małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia w kwestii dalszych spłat rat kredytu – zdarza się, że jeden z małżonków uchyla się przed tym obowiązkiem, pozostawiając dawnego partnera z olbrzymim zobowiązaniem finansowym, które należy spłacać. W takich sytuacjach warto zastanowić się, jak się rozwieść z kredytem hipotecznym? Okazuje się, że problem ten można rozwiązać, a pomoc uzyskać możemy w kancelarii adwokackiej specjalizującej się w kwestiach rozwodowych.

Jak się rozwieść z kredytem hipotecznym – pomoc prawna

Zastanawiając się, jak rozwieźć się z kredytem hipotecznym, warto wiedzieć, że kredyt może zostać przepisany na jednego z kredytobiorców. Proces ten nie jest skomplikowany, wymaga jednak zgody drugiej strony, jak również zgody samego banku oraz złożenia niezbędnych dokumentów. Jeśli współmałżonek uchyla się od wspólnego płacenia rat kredytu, możliwe jest wytoczenie procesu o zwrot nadpłaconych rat kredytu. W obu przypadkach warto zatrudnić doświadczonego adwokata, który pomoże rozwiązać ten kłopot.

Share:
https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ hesterbeergals.com https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/