Motoryzacja

Obowiązki posiadacza samochodu

Własny samochód to z pewnością olbrzymie udogodnienie dla każdego z nas – dzięki niemu możliwe jest dotarcie do zakątków miasta, w które nie dojeżdża klasyczna komunikacja. Samochód pozwala nam także na sporą samodzielność, szczególnie jeśli cenimy sobie wyjazdy za miasto kontakt z naturą. Nie musimy dostosowywać się do zbiorkomu – własny samochód umożliwi nam realizację naszych planów weekendowych. Posiadacze samochodów muszą jednak pamiętać o obowiązkach na nich ciążących. Jakich?

Coroczna kontrola stanu technicznego pojazdu

Podstawą dla każdego posiadacza pojazdu jest coroczne, obowiązkowe badanie stanu technicznego. Badania takie wykonywane są w autoryzowanych stacjach diagnostycznych, gdzie podczas badania sprawdzane jest podwozie, jakość układu kierowniczego i hamulcowego, sprawność świateł, jakość spalin wydzielanych podczas jazdy. Koszt badania ustalany jest odgórnie – to ok. 100 złotych dla samochodów osobowych. Bez ważnego badania kontrolnego nie możemy poruszać się pod drogach naszym samochodem.

Ubezpieczenie – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Ubezpieczenie samochodowe OC jest obowiązkowe – dotyczy to wszystkich kierowców poruszających się własnym samochodem. OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas podczas prowadzenia pojazdu. Szukając najlepszej opcji ubezpieczenia OC, ale też assistance czy AC sprawdźmy porównywarkę mfind.pl, która wskaże nam najlepsze opcje dopasowane do naszych potrzeb.

Regularne wizyty u mechanika samochodowego

Chcąc zagwarantować sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy przynajmniej raz w roku pojawiajmy się u zaufanego mechanika, aby sprawdził on stan techniczny naszego pojazdu. Poprzez oględziny specjalisty możliwe stanie się wykrycie ognisk rdzy czy też wypaczenia konkretnych elementów.

Share: