Dom i Wnętrze

Sztuka w pokoju nastolatka

Atrakcyjne wnętrze tworzy się trochę samo, stanowiąc wyraz naszych pasji czy poszukiwań estetycznych. Zapisujemy w nim poniekąd siebie i nasz świat wewnętrzny. Umieszczając ważne przedmioty, dzieła sztuki lub ich kopie, prace stworzone samodzielnie. Bardzo ważne jest takie podejście do osobistej przestrzeni zwłaszcza w przypadku młodzieży, która dopiero uczy się świata i poznaje kanon piękna. Dorastające dzieci w ten sposób kształtują nie tylko swoje gusta, ale też samych siebie, swoją osobowość.

Dobre wzory

Ważne są wzory, które przekazujemy najmłodszym. Szczególnie nastolatkom, które poszukują własnej drogi, ale chętnie też korzystają z podpowiedzi, jeśli nie ma ona zbyt natarczywego charakteru. Dlatego warto im pokazywać sztukę i sposoby jej wykorzystania we wnętrzach. Dom wypełniony artyzmem to fantastyczne miejsce. Pomogą nam je stworzyć od podstaw meble od Gamy: gama-sklep.com.pl.

Artystyczne ekspozycje

Kiedy rozważamy, jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopaka czy jak zorganizować przestrzeń dla nastolatki – to pomyślmy o roli sztuki i przedmiotów artystycznych. Zachęćmy dorastające dzieci do umieszczenia na ścianie ciekawej grafiki czy plakatu. Przy okazji opowiedzmy im o danym malarzu czy kierunku. Połączmy obrazy z opowieściami.

Artystyczne inspiracje

Niech sztuka inspiruje nas do wspólnego działania. Nastolatki uwielbiają tworzyć, ale po swojemu. Nie zabraniajmy im tego. Przecież ściany w pokoju nadają się do tego, żeby wykonać na nich graffiti albo nawet kolaż z pamiątek, jak bilety na ważny film, zaproszenia, zdjęcia. Inspirować może także sztuka w sposób całościowy. Na przykład poprzez kolorystykę. Pokój młodzieżowy urządzony na zasadzie palety barw charakterystycznej dla van Gogha – to zachwycająca kompozycja, która rozświetli przestrzeń i umysł.

Share:
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ aterrangedj.com