Dom i Wnętrze

Dlaczego tak bardzo lubimy styl rustykalny?

Dlaczego tak bardzo lubimy styl rustykalny?

Styl rustykalny staje się coraz bardziej modny. Nie ma to związku wyłącznie z trendami, ale z faktycznym zamiłowaniem do wnętrz utrzymanych w tej stylistyce. Zresztą nie tylko w pomieszczeniach go spotkamy. Bardzo popularne są także ogrody, które w połączeniu z budynkami tworzą rustykalną całość. Drewniane domki otoczone rodzimą roślinnością, nie poddaną formalnemu rygorowi. Naturalny kamień i naturalistyczne strumyki, wodospady czy łąki kwietne. Takie przestrzenie marzeń chcemy powtarzać.

Styl rustykalny we wnętrzach

Jeśli chodzi o wnętrza, to styl rustykalny spotykamy najczęściej w kuchni. Takiej uroczej, sielskiej, bajkowej, przepełnionej kolorem i wzorem folklorystycznym. Z drewnianymi meblami, które odsyłają nas do sztuki ludowej. Kuchenne krzesła czy stół można pomalować i ozdobić motywami kwiatów czy owoców. Wówczas zaprezentują się tak, jakbyśmy je znaleźli w prawdziwym skansenie.

Naturalnie styl rustykalny

W kuchni rustykalnej obecna jest też natura, w różnej postaci. Na przykład jako zioła uprawiane na parapecie w pięknych ceramicznych donicach. Taka kuchnia powinna sprawiać przyjemność i zapewniać swobodę. Za to przecież lubimy styl rustykalny.

Możemy go wprowadzić także w salonie, gdzie nowoczesny design spotka się z tradycyjną stylistyką. Efektowne stoły drewniane a do tego designerskie stoliki czy hokery. To zestawienie dwóch światów, które akcentuje współczesna sztuka urządzania wnętrz. Stoły drewniane w rustykalnym stylu znajdziemy w salonie Gama: gama-sklep.com.pl.

Styl rustykalny to powrót do krainy łagodności

Okazuje się, że stylistyka pomieszczeń wiąże się z naszym stanem ducha. Styl rustykalny sprzyja powrotowi do krainy łagodności, dzieciństwa i bajki. Pozwala poczuć się lekko, fantazyjnie, zmysłowo. Dlatego tak często wybieramy go w dynamicznej współczesności.

Share: