Czasami we wnętrzu można się zakochać. Nie tylko we wnętrzu duchowym, które należy do osoby, ale też we wnętrzu pojmowanym jako pomieszczenie. Każdy z nas doznał takiego wrażenia, odwiedzając czyjeś mieszkanie albo wybierając się na wycieczkę do pałacu. Nawet wnętrze kawiarni, biblioteki czy sklepu może być czarujące. Jak taki czar wprowadzić do swojego mieszkania czy domu? Jak odrobinę lub bardziej zaczarować swoje wnętrza? Odpowiedzią są nowocześnie zaprojektowane regały drewniane. Przedmioty czasami nostalgiczne, innym razem fantastyczne i awangardowe. Przekonamy się sami!

Wdzięk regałów drewnianych w stylu prowansalskim

Romantyzm w salonie lub na skraju kuchni i stylowego przedpokoju? To proste, gdy dysponujemy regałami drewnianymi inspirowanymi estetyką prowansalską. Salon, w którym stanie taki mebel, warto jest otworzyć na taras, jeśli jest taka możliwość. Można obie strefy zaaranżować w stylu prowansalskim, osiągając płynne przejście pomiędzy wnętrzami a malowniczą zewnętrznością. Urocze regały drewniane prowansalskie nam to zdecydowanie ułatwią. Zwłaszcza gdy są tak piękne jak te ze strony onemarket.pl.

Regały drewniane w stylu kubistycznym

W nowoczesny salonie, gabinecie, bibliotece rewelacyjnie wyglądać będą regały z drewna, które składają się z wielu mniejszych przegródek w kształcie kwadratów i prostokątnych ułożonych w pomysłowy sposób. Takie regały same w sobie są przykładem sztuki użytkowej, wywodzącej się z kubistycznych projektów.

Metal i drewno, czyli regały drewniane w stylu industrialnym

Regały drewniane to nie tylko stylistyka retro, ale także m.in. postindustrialna, gdy ten naturalny materiał zestawia się z metalem. Jak w przypadku regału w fabrycznym stylu, którego konstrukcję wykonano z metalu w kolorze antracytowym, półki zaś z wapnowanego drewna akacji. Przemysłowy charakter tego regału kryje się w  detalach, jak duże śruby znajdujące się na rogach nóg.

Share: