Dom i Wnętrze

Znajdź odpowiednie meble do salonu i ciesz się wygodą!

Odpoczynek w salonie to najlepszy sposób na relaks, szczególnie po długim dniu w pracy. Szukając pomysłów na aranżację tego pomieszczeni wybieramy meble do salonu, które pozwolą nam stworzyć interesującą i funkcjonalną przestrzeń. Jakie powinny być idealne meble do salonu? Czy oferowane przez producentów komplety zaskoczą nas dzisiaj?

Nowoczesne meble do salonu – co wybrać?

Bez wątpienia to nowoczesne meble do salonu wybierane są dzisiaj najczęściej. Komplety nowoczesne cechuje przede wszystkim prostota, innowacyjność, stonowane kolory. Projektanci proponują komplety, które w zestawieniu ze sobą tworzą zwartą bryłę, np. w formie nowoczesnych meblościanek. Takie meble idealnie wpiszą się w nowoczesne trendy i sprawią, że pomieszczenie stanie się znacznie ciekawsze wizualnie.

Nowoczesne meble do salonu to kolekcje, które przyciągają wzrok – brak klasycznych uchwytów, często zaokrąglone brzegi, lśniące fronty. Wszystko to składa się na piękne i trwałe meble, które z pewnością będą prawdziwą ozdobą.

Meble do salonu w stylu mid century modern

Mid century modern to trend, który coraz chętnie wykorzystywany jest w polskich domach. Styl ten wykorzystuje wzornictwo i architekturę lat 50. I 60. XX wieku, kiedy królowała funkcjonalność i elegancja, a meble miały być przede wszystkim trwałe. Wśród oferowanych dzisiaj kolekcji znajdziemy meble do salonu świetnie wpisujące się w ten trend: doskonałym przykładem są meble tworzone z płyt laminowanych, których wierzch imituje naturalne drewno. W kolekcjach znajdziemy wszystko co niezbędne do stworzenia ciekawego salonu: komody, regały, szafy, witryny. Salon w stylu mid century modern uzupełnijmy o prosty stolik kawowy oraz zestaw wypoczynkowy złożony z sofy narożnej oraz z eleganckiego fotela „uszaka”. Meble wypoczynkowe powinny stanowić centralny punkt w pomieszczeniu.

Share: