Ciekawe

Wspomaganie opadającej stopy

Opadająca stopa jest jednym z najczęstszych następstw udaru. Jest to powszechne schorzenie, które dotyka wiele osób, również jako następstwo kontuzji. Niestety, chociaż coraz więcej osób zaczyna aktywnie uprawiać sporty, jednym z następstw jest zwiększona ilość kontuzji. Jeżeli doszło do takiego schorzenia, w jaki sposób można spróbować z nim walczyć?

W czym tkwi problem?

Problem z opadającą stopą polega na tym, że osoba chora nie może chodzić normalnie. Mówiąc ściślej, osoba chora nie zachowuje odpowiedniej sekwencji ruchu, gdyż najpierw na podłożu lądują palce, a następnie pięta, co jest sprzeczne z naturą. Jest to schorzenie, które bardzo często powstaje na skutek udaru, ale równie często jest następstwem urazów mechanicznych.

Na pomoc! Orteza?

Jedną z metod uśmierzania bólu jest zastosowanie ortezy na opadającą stopę. Tego typu usztywnienie może pomóc utrzymać prawidłowe ułożenie stopy podczas chodu. Ogólnie rzecz biorąc, ortezy można wyróżnić ze względu na materiał, z którego są wykonane. Najtańsze, ale najmniej skuteczne są ortezy na stopę wykonane z plastiku. Można znaleźć również ortezy, które są wykonane z włókna szklanego czy węglowego, jednak należy liczyć się ze zwiększoną ceną ze względu na lepszy materiał.

Konsultacja jest konieczna

Przed zakupem ortezy na opadającą stopę warto zwrócić się do lekarza specjalisty. Dobrze dobrana orteza może znacznie zredukować skutki opadającej stopy, jednak jeśli wybór jest chybiony może to powodować pogłębienie stanu schorzenia oraz zwiększenie bólu.

W takim razie, przed zakupem ortezy warto zapisać się na konsultację do lekarza ortopedy. Warto również odwiedzić przychodnię rehabilitacyjną. Odpowiedni terapeuta może naprawdę zdziałać cuda, a stopa zacznie funkcjonować lepiej. Warto współpracować w tym samym czasie z ortopedą, jak i terapeutą, aby stale monitorować stan stopy.

Syndrom opadającej stopy to schorzenie, które może przytrafić się zarówno po udarze, jak i urazie mechanicznym. W związku z tym, grono narażonych osób jest dość duże. Jeżeli doszło do takiego urazu i pojawił się syndrom opadającej stopy, nie można się poddawać. Warto odwiedzić ortopedę i, po konsultacji, zakupić ortezę na opadającą stopę. Wraz z ortopedą oraz fizjoterapeutą, możliwa jest skuteczna walka z syndromem, który może być bardzo uciążliwy na co dzień. Odpowiednio poprowadzone leczenie może skutecznie uśmierzyć ból związany ze schorzeniem, co sprawi, że życie osoby z syndromem stanie się dużo lżejsze i będzie mogła cieszyć się nim jak przed urazem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599

Share: