Zdrowie i Uroda

Kurs spadochronowy – najważniejsze informacje

Skoki ze spadochronem to niezwykle emocjonujący sport dla osób, które kochają adrenalinę. Jednak zawsze pojawia się kwestia tego, jak w zasadzie zacząć skakać. Otóż jeśli odbyliśmy już pierwszy skok i chcemy dalej, to warto zainwestować w kurs spadochronowy.

Kurs spadochronowy – najważniejsze informacje

Przede wszystkim warto tu powiedzieć, co to takiego jest ten kurs spadochronowy oraz co on w zasadzie obejmuje. Otóż pewnym standardem są obecnie szkolenia spadochronowe AFF. Obejmują zarówno teorię, jak i praktykę.

Szkolenie teoretyczne trwa średnio 8 godzin i porusza wszystkie ważne tematy związane z prawem lotniczym, czy z teorią i bezpieczeństwem sou. Szkolenie praktyczne zaś obejmuje skoki. I tu trzeba podkreślić, że poszczególne aerokluby mają nieco inną ilość i rozkład skoków. Zazwyczaj jednak jest to 6 – 7 skoków, w tym zaczyna się albo od dwóch instruktorów albo też od skoków z samootwierającym się spadochronem.

Kurs na skoczka spadochronowego – dodatkowe informacje

Warto także przejrzeć dokładnie oferty różnych aeroklubów. Co istotne – czasem nawet na szkolenie spadochronowe będzie nam się opłacało jechać do zupełnie innego miasta. Czemu tak jest.?

Otóż różne aerokluby oferują różne dodatki do tego szkolenia. Oczywiście sprzęt i wszystko, co zapewnia bezpieczeństwo jest standardem. Ponadto jednak na części kursów oferowana jest możliwość filmowania każdego soku szkoleniowego i następnie omawiania go.

Warto jeszcze podkreślić, że powyżej opisywany kurs określany jest jako wersja standard. W rzeczywistości jednak istnieje takich kursów jeszcze kilka – może to być kurs basic opierający się na tylko jednym skoku, czy też pro, dla osób bardzo zdecydowanych.

Przeciwwskazania do skoków spadchronowych

Czy jednak przed takimi skokami musimy jakoś się przebadać czy zdobyć różne pozwolenia? Otóż standardowo uznaje się, że uczestnik jako osoba dorosła wie, jaki jest stan zdrowia i podpisuje dokument, w którym poświadcza, że nie ma przeciwwskazań.

Warto jedna wybrać się do lekarza, też dla własnego bezpieczeństwa i zrobić podstawowe badania. Nie tylko będziemy wiedzieć, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do skoków np. niskiego ciśnienia krwi, lecz również przy okazji po prostu się przebadamy dobrze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Share:
yjazne-wnetrza.pl poken.pl ganos.com