Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe i tarasowe – jaki materiał wybrać?

Każdy ogród i taras, obowiązkowo powinien zostać wyposażony w wygodne i nowoczesne meble ogrodowe. Bez względu na porę roku, najlepiej odpoczywa się na świeżym powietrzu. W naszym ogrodzie czy na tarasie powinniśmy mieć bezdyskusyjnie wygodne i solidne meble. Jednak jakie meble wybrać by spełniły nasze oczekiwania i czym kierować się podczas zakupów?

PRZED ZAKUPAMI…

Zanim zdecydujemy o tym, jakie meble do ogrodu kupić, powinniśmy zastanowić się nad tym, co będzie najlepiej pasować do naszego ogrodu. Wielkość, kształt, styl czy ilość mebli ma ogromne znaczenie. Wiszący fotel – huśtawka idealnie sprawdzi się w średniej wielkości ogrodzie, pod warunkiem, że nie posiadamy dużej rodziny. W takiej sytuacji, powinniśmy wyposażyć nasz ogród w duży stół i krzesła, by każdy mógł znaleźć swoje miejsce w ogrodzie.

Warto także zaznaczyć, że zewnętrzne meble ogrodowe to nie tylko stół i krzesła. W wielu przypadkach doskonale sprawdzą się okrągłe fotele z poduszkami czy designerskie i minimalistyczne siedziska ze stali. Jednak sprawą nadrzędną jest to, z jakiego materiału będą nasze meble do ogrodu.

DREWNIANE MEBLE DO OGRODU

Meble wykonane z drewna doskonale pasują do aranżacji każdego ogrodu, zarówno do klasycznej, jak i minimalistycznej architektury ogrodowej. Nowoczesne meble ogrodowe z drewna, bardzo często wykonane są z egzotycznych gatunków drzew, takich jak eukaliptus, dzięki czemu meble są znacznie trwalsze i odporniejsze na wilgoć.

Warto jednak pamiętać o tym, że zewnętrzne meble ogrodowe mogą zostać wykonane z takich gatunków drzew jak robinia akacjowa czy dąb i przy odpowiedniej konserwacji, również nimi będziemy mogli cieszyć się długie lata.

MEBLE Z POLIPROPYLENU

Lekkie i delikatne, dostępne w wielu ciekawych kolorach i kształtach. Meble wykonane z polipropylenu są to jedne z najczęściej kupowanych mebli. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ich cena jest stosunkowo niska.

Meble z polipropylenu coraz częściej zaskakują swoim designem. Z każdym dniem rośnie rzesza zwolenników, tegoż tworzywa. Dlaczego? Ponieważ jest on lekki, trwały, a meble wykonane w zachwycający sposób nie wymagają nadmiernej pielęgnacji.

MEBLE ALUMINIOWE, STALOWE I ŻELIWNE

Aluminium jest dosyć lekkim i odpornym na warunki atmosferyczne materiałem. Dlatego meble wykonane z tego tworzywa cieszą się dużą popularnością. Meble z aluminium w przeciwieństwie do mebli stalowych nie ulegają korozji. Jednak coraz częściej w ogrodach możemy spotkać również stalowe, żeliwne meble, o surowym i minimalistycznym wyglądzie.

Share:
zobacz xanderncsenate.com ix.pl