Ciekawe

Najważniejsze informacje o web 3.0

Skoro do wykorzystania są już web 3.0 development services to czas dowiedzieć się, z czym tak naprawdę ma się do czynienia. Każdy użytkownik powinien być świadom tego, z czego przyjdzie mu tak naprawdę korzystać.

Najważniejsze informacje o web 3.0

Skoro znana jest już odpowiedź na pytanie, what is web 3.0, czas na to, aby poznać jej najważniejsze cechy. Mowa tutaj o takich elementach, jak:

  • technologia smart kontraktów – dzięki temu wielu przedsiębiorców będzie mogło zrezygnować z pośredników, ograniczając w dużym stopniu koszta prowadzenia działalności gospodarczej.
  • współdzielenie danych – każdy użytkownik będzie miał szansę na to, aby mieć wgląd do informacji, jakie web 3.0 będzie przechowywał. Jeżeli będzie taka potrzeba, będzie można nawet dopuścić do skorygowania takich informacji.
  • metaverse – w tym chociażby rozszerzona, wirtualna rzeczywistość. W tym chociażby zmieniona grafika 3D, jaka pozwoli na dopasowanie jeszcze lepszych wizualizacji.

Zalety web 3.0

Web 3.0 development możliwy jest m.in. dzięki staraniom takich firm, jak 10clouds. Nie wszyscy są jednak przekonani do nadchodzących zmian, dlatego warto pokrótce omówić zalety, jakie związane są z siecią 3.0. Mowa tutaj o takich rzeczach, jak:

  • mniejszy, negatywny wpływ na środowisko;
  • możliwość dopasowania zmian do wszystkich użytkowników, a nie tylko do wybranego, szerokiego grona;
  • odebranie władzy wielkim korporacjom technologicznym na rzecz całej populacji, jaka będzie mieć wkład w to co dzieje się w web 3.0;
  • możliwość wykorzystania AI;
  • mniej błędów, które spowodowane by były wystąpieniem czynnika ludzkiego.

Przyszłość sieci 3.0

Web 2.0 wykazywały cechy bardziej komercyjne – na czym korzystało wiele firm. Te czasy mogą się wkrótce skończyć – co może spowodować u tych przedsiębiorstw technologicznych duże straty. Wiele znanych osób wypowiada się w stosunku do web 3.0 negatywnie. Mowa tutaj chociażby o Elonie Musku (założycielu Tesli), czy też Jacku Dorsey’u (były prezes Twittera). Ich słowa wynikać mogą z tego, że doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że sieć 3.0 przynieść może dla gigantów niekorzystne zmiany. 

Trzeba jednak przyznać, że nadejście web 3.0 to tylko kwestia czasu. Tym bardziej, że rozwój blockchain jest wręcz namacalny. Im lepiej ta technologia zostanie dopasowana do potrzeb obecnego świata, tym bliżej zbliży się sieć 3.0, której zadaniem będzie również zapewnienie zdecydowanie większego poziomu bezpieczeństwa. 

 

Share:
Metalowy stojak na ręczniki https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/