Ciekawe

Sposoby na pewność siebie w stroju kąpielowym

Wraz z nadejściem sezonu plażowego, pierwszym krokiem w kierunku do zmierzenia się z naszymi ciałami i przygotowaniem ich do ubrania w stroje kąpielowe, jest odrzucenie naszego psychicznego nadzoru nad ciałem. Oto kilka strategii, aby przejść do akceptacji własnego ciała i w pełni cieszyć się latem.

Przygotuj się

Jeśli przygotowujesz się na dzień na słońcu, już wybierając stroje kąpielowe, uprzedź chęć skupienia się na “problematycznych miejscach” poprzez ćwiczenie świadomości pozytywnej dla ciała. Rozważ wykonanie 5-10-minutowej medytacji, w której skupisz się na pozytywnych myślach (np. “Mogę być szczęśliwy”) i doskonalisz umiejętność odpuszczania zwyczajowych negatywnych sądów na własny temat.

Skup się

Kiedy zorientujesz się, że skupiasz się na fizycznych niedoskonałościach swojego ciała, rozważ przekształcenie tej energii na alternatywne działania, które wzmocnią Twoje poczucie własnej wartości. Mniej prawdopodobne jest, że wpadniesz w niezadowolenie, kiedy przypomnisz sobie wiele istotnych sposobów, na jakie robisz wrażenie w świecie. Jeśli wylegujesz się na plaży i zastanawiasz się nad wadami swojego ciała, przekieruj swoją energię na coś aktywnego lub społecznego. Bez względu na to, czy chodzi o grę w siatkówkę, pływanie czy grę w bilard, zaangażowanie przypomni ci o wielu sposobach, w jakie ciało i umysł Ci służy. Jeśli jesteś sama, posłuchaj fal oceanu lub obserwuj jak maluchy budują swój zamek z piasku. Być może okaże się, że te wydarzenia przypominają Ci o nieskończonych źródłach radości i wdzięczności, które są bardziej godne Twojej energii niż ten fragment ciała z cellulitem, nad którym płaczesz.

Trzymaj dobre towarzystwo

Uważaj na towarzystwo, którym się otaczasz. Czy masz pewnych przyjaciół, którzy rutynowo angażują się w rozmowy o mankamentach urody? Upewnij się, że chronisz siebie tak samo, jak córkę lub przyjaciela. Masz pełne prawo powiedzieć przyjacielowi, że jego skoncentrowane na ciele, krytyczne uwagi negatywnie wpływają na Ciebie i poprosić, aby powstrzymał się od takich rozmów w Twojej obecności. Być może Twoja najbliższa grupa przyjaciół zgodzi się całkowicie wyeliminować ten temat, tworząc bezpieczne i pomocne środowisko, a nie takie, które zachęca do porównań i negatywnych rozmów o sobie.

Praktykuj

Spędzaj więcej czasu w strojach, które są dla Ciebie odkrywcze. Spróbuj nosić swoje stroje kąpielowe tak jak inne ubrania. Kiedy przyzwyczajasz się do tych początkowo niewygodnych strojach, budujesz odwagę i uświadamiasz sobie, że zasługujesz na to, aby czuć się komfortowo.

Share:
iemakessupper.com eplus.waw.pl zobacz więcej