Zdrowie i Uroda

Zabieg HIFU – sposób na przedłużenie młodości

Zabieg HIFU to procedura, która za pomocą ultradźwięków, pozwala na uzyskanie spektakularnego liftingu twarzy. Sprawdź!

Zabieg HIFU, czyli bezoperacyjny lifting twarzy – sposób na przedłużenie młodości

Zabieg HIFU to procedura wykorzystująca innowacyjną technologię, która umożliwia poprawę napięcia i jędrności skóry w nieinwazyjny sposób – bez użycia igieł czy skalpela. Zamiast chirurgicznych narzędzi zastosowano w tym zabiegu ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Wyjaśniamy, jak działa lifting HIFU oraz jakich efektów można się po nim spodziewać.

Co to jest zabieg HIFU?

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, co w wolnym tłumaczeniu oznacza wysoce intensywną falę ultradźwiękową. Zabieg HIFU to procedura z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, w której wykorzystano tę innowacyjną technologię. Charakteryzuje się bardzo głębokim działaniem i wysoką skutecznością, a jednocześnie delikatnością wobec powierzchniowych warstw skóry. HIFU nie uszkadza naskórka, jest bezpieczną metodą odmładzania skóry i nie wymaga rekonwalescencji.

Jak wygląda lifting twarzy bez skalpela?

Zabiegi HIFU dostępne m.in. w katowickiej Klinice Miracki wykonywane są przez lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. W zależności od zaawansowania problemu i wielkości leczonego obszaru zabieg trwa od 30 do 90 minut. W razie potrzeby (u osób o niskim progu bólu) stosuje się znieczulenie miejscowe. Następnie skóra pokrywana jest żelem do USG. Specjalista wybiera odpowiednią głowicę o głębokości działania właściwej dla leczonego obszaru. W zabiegach HIFU na twarz wykorzystuje się najdelikatniejsze kartridże, o głębokości wnikania fali od 2,00 do 4,5 mm.

Skoncentrowane ultradźwięki powodują ruch komórek w tkankach, a ich zasięg sprawia, że mogą przenikać przez różne głębokości skóry. Zabieg HIFU oddziałuje aż na trzy warstwy: skórę właściwą, podskórną tkankę tłuszczową oraz powięź mięśniową. Pod wpływem działania ultradźwięków komórki wprawiane są w ruch i ocierają się o siebie. Zaczynają generować ciepło (powyżej 65°C), co skutkuje mikrouszkodzeniami w głębokich warstwach tkanki. W ten sposób pobudzone zostają procesy regeneracyjne wewnątrz skóry. Ultradźwięki stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu tkanka wzmacnia się i napina. Zwiększenie ilości kolagenu w skórze skutkuje również wzrostem jędrności i nawilżenia.

Efekty liftingu HIFU na twarz

Zabieg HIFU z powodzeniem może zastąpić bolesne i wymagające rekonwalescencji interwencje chirurgiczne. Nieinwazyjny lifting ultradźwiękowy dociera tam, gdzie inne metody nie są wskazane, umożliwiając odmładzanie najdelikatniejszych obszarów twarzy, np. okolic oczu. Dzięki pobudzeniu odnowy kolagenu w skórze efekt liftingu po zabiegu HIFU jest bardzo naturalny.

Rezultaty, jakich możesz się spodziewać po zastosowaniu technologii HIFU na twarz to m.in.:

  • mocniejsza i jędrniejsza skóra,
  • poprawa napięcia skóry,
  • uniesienie łuków brwiowych,
  • likwidacja zwiotczeń, podniesienie opadających policzków,
  • redukcja zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • wysmuklenie owalu twarzy,
  • likwidacja drugiego podbródka.

Najlepsze rezultaty przynosi zwykle seria 1-3 zabiegów HIFU na twarz przeprowadzanych co 3-4 miesiące. Rezultaty terapii stają się widoczne w ciągu kilku miesięcy po jej zakończeniu. Związane jest to z przebudową kolagenu zapoczątkowaną podczas zabiegu HIFU, która jest procesem wymagającym czasu. Efekty utrzymują się nawet przez kilka lat, choć nie tak długo, jak po operacji plastycznej, dlatego dla podtrzymania rezultatów warto wykonywać zabiegi przypominające we wskazanych przez kosmetologa terminach.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów HIFU zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share: