Ciekawe

Co ciekawego można zobaczyć w Ankarze?

Turcja od dawna jest jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji turystycznych. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, jednak najczęściej wśród nich podkreśla się mnogość atrakcji turystycznych, niezwykłą kulturę, przepiękne krajobrazy, a także fascynującą historię tego leżącego na dwóch kontynentach kraju. Stolicą Turcji jest Ankara, której nie może zabraknąć podczas zwiedzania tego kraju. Stanowi ona połączenie nowoczesności i historii, co sprawia, że będzie ona interesująca zarówno dla osób lubiących tradycję, jak i współczesne rozwiązania architektoniczne. Jeśli chcesz poznać atuty tego miejsca, więcej znajdziesz tutaj.

Wzgórze zamkowe Anıtkabir

Punktem, którego nie może zabraknąć podczas wycieczki po Ankarze jest Anıtkabir. Jest to miejsce spoczynku Mustafya Kemala Atatürka – założyciela i pierwszego prezydent Republiki Turcji. Mauzoleum jest niezwykle ważnym punktem na mapie Ankary dla wszystkich mieszkańców Turcji, którzy otaczają je olbrzymim szacunkiem, tym samym oddając hołd twórcy tureckiej tożsamości narodowej. Miejsce to jest nie tylko miejscem pochówku, ale i również muzeum, w którym można poznać jego historię.

Starożytne skarby Hacı Bayram

Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć będąc w Ankarze jest Hacı Bayram – historyczna dzielnica tureckiej stolicy. Pełni ona rolę centrum duchowego życia miasta. Wśród atrakcji, które zachwycają turystów można wyróżnić meczet, mauzoleum i hammam. Lokalizacja tych miejsc sprawia, że Hacı Bayram stało się miejscem pielgrzymek dla wyznawców islamu. Budynkom sakralnym towarzyszą urokliwe, wąskie uliczki, które nadają temu miejscu magiczną atmosferę, a nieopodal zlokalizowany jest tradycyjny bazar, na którym można nabyć tradycyjne rękodzieło i przysmaki.

Muzeum Cywilizacji Anatolijskich

Turyści zafascynowani odległą historią tego regionu nie mogą ominąć także Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. Miejsce to prezentuje długi i bogaty rozwój tamtejszej cywilizacji, co jest możliwe dzięki nagromadzeniu olbrzymiej kolekcji artefaktów,  zabytków architektonicznych i rzemiosła, które ukazują różnorodność kultur, które zamieszkiwały te tereny na przestrzeni wieków.

Park Genclik

Ankara słynie również z wielu parków i ogrodów. Szczególnie polecanym dla osób, które pierwszy raz odwiedzają Ankarę jest największy z nich – Park Genclik. Znajduje się w nim wesołe miasteczko, korty tenisowe i ścieżki rowerowe, co sprawia, że jest to idealne miejsce na piknik, spacer lub spotkanie z przyjaciółmi z dala od zgiełku miejskiego.

Podsumowując, Turcja jest miejscem, które zachwyca swoją różnorodnością i bogactwem kulturowym. Styk Europy i Azji, na którym zlokalizowana jest Ankara sprawia, że miejsce to staje się kolebką nieznanej wielu turystom cywilizacji. Taki stan rzeczy sprawia, że miasto to pozostawi niezapomniane wspomnienia i wyjątkowe doznania, a także sprawi, że wielu turystów będzie chciało powrócić do Turcji, aby poznać inne jej tajemnicze zakamarki.

Share:
sacro.pl Stolik pomocniczy na laptopa https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/